Ekstraklasa. Korona przerywa złą serię i wygrywa z Termalicą

Piłkarze Korony Kielce pokonali przed własną publicznością BrukBet Termalicę Nieciecza 2:1 w meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy. Tym samym podopieczni Gino Lettieriego przerwali serię trzech ligowych spotkań bez zwycięstwa.

Po raz ostatni złocisto-krwiści na ligowych boiskach triumfowali 31 lipca. Od tego czasu zainkasowali tylko jedno oczko do tabeli, notując remis oraz dwie porażki. Dziś w końcu przyszło przełamanie. Marsz po wygraną rozpoczął Jacek Kiełb, który w 35. minucie zakręcił jednym z rywali i płaskim strzałem z czternastu metrów w kierunku dalszego słupka zmusił Jana Muchę do kapitulacji.

Kolejny cios gospodarze zadali w 74. minucie. Wówczas centrę Krystiana Misia świetnym uderzeniem z powietrza wykończył Ivan Jukić. Mimo dwubramkowego prowadzenia kielczanie mogli stracić komplet punktów. W 83. minucie zawodnicy Mariusza Rumaka zdobyli bowiem kontaktowego gola po dośrodkowaniu Patrika Misaka i samobójczym trafieniu Adnana Kovacevicia.

Na doprowadzenie do remisu Słoniom zabrakło jednak już czasu. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra niecieczan mogli dobić natomiast miejscowi, gdyby piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Elii Soriano nie wybił ofiarnie interweniujący Patryk Fryc. Ostatecznie Korona zwyciężyła 2:1, dzięki czemu awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Termalica z kolei spadła na piętnastą pozycję w stawce.