Górnik wypunktował Cracovię

Piłkarze Górnika Zabrze udanie rozpoczęli sezon 2014/2015. W poniedziałek, na własnym stadionie pokonali Cracovię 2:0.

Pierwsza bramka padła bardzo szybko. W 5. min. z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Gancarczyk. Do piłki wyskoczył Błażej Augustyn i umieścił ją w siatce.

Ekipa z Krakowa w pierwszej połowie zaprezentowała się bardzo słabo i mogła przegrywać po niej nawet 0:3. Tuż przed przerwą świetne okazje na podwyższenie rezultatu mieli Rafał Kosznik i Łukasz Madej, ale Krzysztof Pilarz nie dał już się zaskoczyć.

Przed pierwsze 20 minut drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Zabrzanie naciskali rywala, ale nie potrafili zdobyć drugiego gola. „Pasy” przejęły inicjatywę od 65. min. Dwie minuty później rezerwowy, Sebastian Steblecki, dobrze podał prostopadle na pole karne, do Dawida Nowaka. Ten jednak zagrał bardzo niecelnie i piłka wyszła na aut. Z kolei w 70. min. dobrze uderzył Dariusz Zjawiński, ale Pavels Steinbors udanie piąstkował.

W 83. min., po błędzie Adama Marciniaka, piłkę niedaleko pola karnego Cracovii przejął Radosław Sobolewski. Wbiegł w obręb „11”, po czym padł na murawę. Sędzia orzekł jednak, że nie został sfaulowany przez biegnącego obok obrońcę.

Losy spotkania przesądził w doliczonym czasie gry Mateusz Zachara, który celnym strzałem wykończył kontrę ekipy ze Śląska.

Na meczu był niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia, mistrz świata Lukas Podolski. Zabrzanie na stadionie umieścili duży napis „Witamy mistrza świata”. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego dostał on pamiątkową koszulkę Górnika.

Górnik Zabrze – Cracovia Kraków 2:0 (1:0)

Błażej Augustyn (5-głową), Mateusz Zachara (90+2).

Żółta kartka – Górnik Zabrze: Pavels Steinbors, Seweryn Gancarczyk. Cracovia Kraków: Bartosz Rymaniak.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3 000.

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors – Błażej Augustyn, Ołeksandr Szeweluchin (16. Dominik Sadzawicki), Seweryn Gancarczyk (76. Szymon Drewniak) – Roman Gergel, Adam Danch, Robert Jeż (88. Dzikamai Gwaze), Radosław Sobolewski, Rafał Kosznik, Łukasz Madej – Mateusz Zachara.

Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz – Mateusz Żytko, Tomasz Mikulic, Bartosz Rymaniak – Krzysztof Nykiel (55. Boubacar Dialiba), Mateusz Cetnarski (58. Sebastian Steblecki), Damian Dąbrowski, Marcin Budziński (85. Przemysław Kita), Adam Marciniak – Dawid Nowak, Dariusz Zjawiński.