Kwal. do IO w Pyeongchang. Polacy rozbili Litwinów!

Polscy hokeiści zrobili kolejny krok w stronę igrzysk olimpijskich w Pyeongchang. W swoim drugim meczu turnieju prekwalifikacyjnego biało-czerwoni rozbili w Budapeszcie reprezentację Litwy 9:1 (2:0, 5:0, 2:1).

Po wczorajszej wygranej z Estonią, odniesionej w przekonywującym stylu (6:2), dzisiejszy rywal miał przysporzyć biało-czerwonym nieco więcej problemów. Nasi hokeiści już pierwszej tercji pokazali jednak, kto będzie nadawał ton rywalizacji na lodzie. Gole Grzegorza Pasiuta oraz Arona Chmielewskiego sprawiły bowiem, że po upływie dwudziestu minut Polacy prowadzili 2:0.

Kolejna część meczu tylko potwierdziła dominację podopiecznych Jacka Płachty. Kiedy precyzyjnym uderzeniem w samo okienko bramki strzeżonej przez Martasa Armalisa popisał się Krystian Dziubiński losy spotkania zostały właściwie rozstrzygnięte (5:0).

Biało-czerwoni swoją przewagę udokumentowali również w trzeciej tercji. Zaledwie trzydzieści trzy sekundy po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Krzysztof Zapała, a dwanaście minut później rywali dobił Mateusz Bepierszcz, który strzałem przy słupku pokonał Artura Pawliukowa. Litwinów stać było na honorowe trafienie – błąd przy wyprowadzeniu krążka popełnił Maciej Kruczek, co skrupulatnie wykorzystał Daniel Bogdziul.

Ostatecznie Polacy zwyciężyli 9:1, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera grupy H. Jutro czeka ich starcie z gospodarzami turnieju – Węgrami. Ci również mogą pochwalić się kompletem punktów, zostawiając w pokonanym polu Litwę (4:0) i Estonię (7:1). Jeżeli hokeiści Jacka Płachty będą najlepsi w Budapeszcie, to w decydującej fazie eliminacji do igrzysk olimpijskich prawdopodobnie zmierzą się z Białorusią, Słowenią oraz Danią.