MŚ Katar 2015. Porażka na własne życzenie, Dania druga w grupie

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Duńczykami 27:31 w pojedynku kończącym fazę grupową rozgrywanych w Katarze mistrzostw świata. Rywalem biało – czerwonych w 1/8 finału będą Szwedzi, którzy dziś przegrali z Francuzami.

Stawką dzisiejszego pojedynku było 2. miejsce w grupie D i teoretycznie słabszy przeciwnik w 1/8 finału. Od początku wszyscy wyczekiwali doskonałej postawy Mikkela Hansena, jednak w pierwszych minutach w swojej reprezentacji brylował Niklas Landin.

Qatar 2015 M60 DEN vs POLMichael Biegler od początku postawił na trójkę Karol Bielecki, Mariusz Jurkiewicz i Krzysztof Lijewski, która miała odpowiadać za rozegranie. Mimo wielkich nazwisk, Polacy na potęgę marnowali kolejne sytuacje, a wynik otworzyło trafienie Andersa Eggerta. Po chwili z boiska zszedł narzekający na problemy z kolanem Lijewski, którego zastąpił Andrzej Rojewski. Słaby początek w wykonaniu biało – czerwonych przerwał dopiero Bartosz Jurecki (1:3). Następnie przypomniał o sobie Rojewski. Fantastyczne akcje w wykonaniu rozgrywającego Magdeburga pozwoliły nam na doprowadzenie do remisu (6:6). W kolejnych minutach byliśmy świadkami niezwykle wyrównanej walki. Martwiła jedynie słaba postawa bramkarzy oraz nieporadność Polaków wobec szans na objęcie prowadzenia. Od stanu 10:10 nasi szczypiorniści zanotowali przestój, który kosztował ich ostateczną porażkę. Gdy wykluczeniem ukarano Piotra Grabarczyka, dwie bramki Lasse Svana Hansena dały Duńczykom cztery trafienia przewagi (10:14). Do przerwy aktualni wicemistrzowie świata wygrywali 16:12.

Qatar 2015 M60 DEN vs POLNa początku drugiej odsłony gole Michała Jureckiego i Andrzeja Rojewskiego wlały w serca biało – czerwonych nową nadzieję. Było to jednak wszystko, na co zdobyli się podopieczni Michaela Bieglera. Głównie za sprawą Mikkela Hansena Duńczycy zaczęli powoli odjeżdżać Polakom (14:19). Od tego momentu mecz stracił na szybkości. Indywidualne akcje naszych zawodników nie przynosiły żadnego efektu bramkowego, a częstokroć kończyły się prostymi, niewymuszonymi błędami. Na fatalnej skuteczność grali Sławomir Szmal i Piotr Wyszomirski, a rzadkością były gesty zadowolenia w wykonaniu naszych bramkarzy. Pół minuty przed końcem rezultat na 27:31 ustalił Kamil Syprzak.

Biało – czerwoni zajęli ostatecznie 3. miejsce w grupie D i w 1/8 finału podejmą Szwedów. Trzy Korony nie sprostały utytułowanym Francuzom i przegrały ostatecznie 25:27. Przeciwnikiem Duńczyków będą Islandczycy.