PGNiG Superliga. Trwa zwycięski marsz mistrzów

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pokonali przed własną publicznością Wybrzeże Gdańsk 25:22 w spotkaniu 9. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Mistrzów Polski do zwycięstwa poprowadzili Ivan Cupić i Krzysztof Lijewski.

W swoim ostatnim meczu kielczanie okazali się wyraźnie lepsi od Orlen Wisły Płock, triumfując na wyjeździe aż 35:22. Zwycięstwo przypłacili jednak kontuzjami swoich czołowych zawodników. W dzisiejszym starciu nie mogli wystąpić Julen Aguinagalde, Tobias Reichamann, czy Piotr Grabarczyk. Z racji przypadającego na dziś Święta Niepodległości pojedynek rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu Polski. Później na parkiecie pojawili się piłkarze ręczni obu drużyn.

Początek spotkania nieoczekiwanie należał do Wybrzeża, które po celnym rzucie Piotra Papaja wyszło na prowadzenie 6:4. Na odpowiedź Vive nie trzeba było długo czekać. Trzy szybkie akcje sprawiły, że po trzech minutach lepsi o jednego gola byli podopieczni Talanta Dujszebajewa. Gdańszczanie wciąż nie dawali za wygraną. Gdy do bramki  gospodarzy trafili Marcin Lijewski i Krzysztof Mogielnicki, na tablicy wyników pojawił się rezultat 8:10. Po przerwie wziętej na żądanie szkoleniowca mistrzów kraju, miejscowi wrzucili drugi bieg, choć do szatni schodzili nieoczekiwanie remisując z beniaminkiem 13:13.

Po przerwie kielczanie powoli zaczęli uciekać rywalom, skrupulatnie powiększając prowadzenie nad drużyną z Gdańska. Sygnał do ataku dali Zeljko Musa i Manuel Strlek. Uszczelniona defensywa i bajecznie grający Ivan Cupić pozwoliły Vive na bezpieczną przewagę 24:18. Do końca pojedynku przyjezdni nie zdołali zagrozić już szczypiornistom Talanta Dujszebajewa, a mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 25:22.

Dzisiejsze zwycięstwo jest kolejnym w wykonaniu mistrzów Polski, którzy z kompletem punktów przewodzą ligowym rozgrywkom. Świetną formę potwierdzają również w Lidze Mistrzów, gdzie wciąż pozostają niepokonani.

Vive Tauron Kielce – Wybrzeże Gdańsk 25:22 (13:13)

Vive: Szmal, Sego – Jurecki, Bielecki 3(1), Jachlewski 1, Strlek 2, K. Lijewski 5, Buntić, Musa 3, Zorman 2, Rosiński 1, Cupić 8.

Wybrzeże: Plaszczak Chmieliński – Żak, Mogielnicki 3, Jasowicz 2, Kornecki 2, Sulej 3, Rogulski 2, Prymlewicz, Papaj 1, M. Lijewski 2, Kondratiuk 3(1), Rakowski 2, Adamski 1, Abram 1, Nilsson.

Tabela: [PGNiG Superliga]