Polski poznały rywalki na ME siatkarek 2015

Na parkietach w Belgii i Holandii nasze siatkarki zmierzą się z Holenderkami, Włoszkami oraz Francuzkami lub Słowenkami. Polki zagrają w grupie A.

Dzisiejsze losowanie odbyło się w Antwerpii. Biało-czerwone mecze w pierwszej fazie turnieju rozgrywać będą w Apeldoorn. O tym, czy zmierzą się wówczas z Francuzkami czy Słowenkami okaże się w maju, gdy zakończy się ostatni etap eliminacji. Podopieczne trenera Piotra Makowskiego występ w przyszłorocznych ME zapewniły sobie dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie B w drugiej fazie kwalifikacji. Mistrzostwa odbędą się w dniach od 26 września do 4 października.

Skład grup mistrzostw Europy siatkarek 2015:

Grupa A (Apeldoorn)

Holandia
Włochy
Polska
Francja/Słowenia

Grupa B (Antwerpia)

Belgia
Turcja
Węgry
Azerbejdżan/Słowacja

Grupa C (Rotterdam)

Rosja
Chorwacja
Bułgaria
Ukraina/Białoruś

Grupa D (Eindhoven)

Serbia
Niemcy
Rumunia
Czechy

Sport/RIRM/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl