Znamy składy na baraż Drużynowego Pucharu Świata w Vojens

Cztery reprezentacje i tylko jeden wygrany! Dziś wieczorem na duńskim torze w Vojens odbędzie się baraż Drużynowego Pucharu Świata. Faworytem będzie reprezentacja Polski, która o awans powalczy z zespołami Wielkiej Brytanii, Rosji i USA.


Z poważnymi problemami przed wieczorną rywalizacją zmagają się Rosjanie. W Danii nie pojawią się Artiom i Grigorij Łaguta. Pierwszy z nich przedstawił trenerowi zwolnienie lekarskie. W ekipie Sbornej zabraknie zatem jednego żużlowca, a na starcie pojawi się ich zaledwie trzech – Renat Gafurow, Witalij Biełousow i Andriej Kudriaszow.

Walka o zwycięstwo powinna toczyć się zatem między reprezentantami Polski i Wielkiej Brytanii. Faworytami są biało–czerwoni, posiadający zdecydowanie bardziej wyrównaną drużynę. Do Vojens pojechali bowiem Przemysław Pawlicki, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Krzysztof Buczkowski. Rezerwowym będzie Paweł Przedpełski. Przypomnijmy, że na starcie zabraknie kapitana ekipy Marka Cieślaka – Jarosława Hampela, który rozpoczął rehabilitację po tym, jak złamał udo w gnieźnieńskim półfinale.

O sile zespołu Wielkiej Brytanii stanowią Tai Woffinden i Chris Harris. Niewiadomą pozostaje dyspozycja Daniela Kinga i Roberta Lamberta. Sporo punktów rywalom mogą urwać Amerykanie, wśród których największym atutem jest utytułowany Greg Hancock. Mniejsze nadzieje pokłada się w występie Gino Manzaresa, którego polscy kibice mogli oglądać podczas rywalizacji Speedway Best Pairs w Toruniu.

Początek dzisiejszego barażu o godz. 19.00.

***

Składy reprezentacji na baraż DPŚ w Vojens:

USA (kaski czerwone):
Gino Manzares
Ryan Fisher
Greg Hancock
Max Ruml

Polska (kaski niebieskie):
Maciej Janowski
Przemysław Pawlicki
Krzysztof Buczkowski
Bartosz Zmarzlik

Rosja (kaski białe):
Renat Gafurow
Witalij Biełousow
Andriej Kudriaszow

Wielka Brytania (kaski żółte):
Daniel King
Tai Woffinden
Robert Lambert
Chris Harris

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl