fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Adam Nawałka: Robert Lewandowski jest najlepszą „dziewiątką” na świecie

„Liczy się wyłącznie zwycięstwo i wywalczenie awansu bez udziału w barażach” – podkreślił na konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie reprezentacji Polski i Irlandii Jakub Wawrzyniak. Głos zabrał także selekcjoner Adam Nawałka, który nazwał Roberta Lewandowskiego najlepszą „dziewiątką” świata.


Jutro piłkarska reprezentacja Polski rozegra swój ostatni pojedynek grupowy eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Rywalem będą Irlandczycy, którzy w miniony czwartek pokonali u siebie Niemców 1:0. Adam Nawałka potwierdził absencje Arkadiusza Milika i Macieja Rybusa. Gotowi do zastąpienia swoich kolegów są pozostali piłkarze kadry.

Każdy z nas jest gotowy i w pełni skoncentrowany. Wiemy, o co gramy. Przed każdym meczem jest pełna gotowość i mobilizacja. Tak podchodzimy również do tej decydującej batalii – wskazywał Artur Sobiech.

jakub-wawrzyniakKażdy z nas, kto przybywa na zgrupowania, na samą myśl o możliwości grania w takim meczu czuje wielką radość. Jesteśmy świadomi tego, przed jakim meczem jesteśmy, o jaką stawkę. Jest to coś wyjątkowego dla nas. Skoncentrowani, ale pokorni i pewni siebie podchodzimy do tego spotkania – dodał Jakub Wawrzyniak.

Kontuzje nie załamują trenera polskiej kadry. Adam Nawałka jest przekonany o dobrym występie swoich podopiecznych w jutrzejszym meczu.

Powołuję zawodników, którzy się wyróżniają i w mojej ocenie są najlepsi, najbardziej potrzebni tej reprezentacji. Wierzę w to, że jutro z pewnością spełnią nasze oczekiwania – podkreślił selekcjoner.

Trener pozytywnie odpowiedział na pytanie jednego z dziennikarzy o to, czy Robert Lewandowski w obecnej formie jest najlepszym piłkarzem świata.

Trener Adam Nawa³ka Artur SobiechWiele razy zadawane było w ostatnim czasie to pytanie. Potwierdzam zdecydowanie – Robert Lewandowski jest najlepszą „dziewiątką” na świecie. (…) Robert cały czas się rozwija, wciąż robi postępy i nie wiem, czy ktokolwiek na świecie może go zatrzymać – wskazał Adam Nawałka.

Wierzymy, że jutro Robert to potwierdzi. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to po jutrzejszym wieczorze absolutnie ich mieć nie będzie – dodał Jakub Wawrzyniak.

Jak powiedział obrońca Lechii Gdańsk, w rozmowach między kadrowiczami nie pojawia się temat ewentualnych barażów. Polacy chcą wywalczyć awans na mistrzostwa już jutro.

Liczy się tylko i wyłącznie zwycięstwo i wywalczenie awansu bez udziału w barażach. Perspektywa barażu nas absolutnie nie uspokaja. Jesteśmy spokojni, jesteśmy pewni siebie, natomiast ten zespół pokazał w trakcie tych eliminacji, że ma tożsamość i może liczyć na każdego z zawodników. Na tym się skupiamy, chcemy to kontynuować – mówił Jakub Wawrzyniak.

Początek jutrzejszego meczu o godz. 20.45. Do awansu biało-czerwonym wystarczy remis 0:0 bądź 1:1. Remis wyższym stosunkiem bramek bądź triumf Irlandczyków sprawi, że występ we Francji na Stadionie Narodowym w Warszawie zapewnią sobie rywale.

Sport.RIRM

drukuj