Primera Division. FC Barcelona mistrzem Hiszpanii

FC Barcelona po raz dwudziesty piąty w historii wywalczyła mistrzostwo Hiszpanii. Stało się tak dzięki wygranej podopiecznych Ernesto Valverde nad Deportivo La Coruna 4:2 w meczu 35. kolejki Primera Division. Do zwycięstwa Dumę Katalonii poprowadził Leo Messi – autor trzech goli.

Stało się to, co się stać musiało. Barcelona, aby już dziś mogła cieszyć się z mistrzostwa Hiszpanii, potrzebowała jednego punktu w wyjazdowym starciu z Deportivo, które – notabene – po obecnym sezonie opuści szeregi Primera Division.

Ekipa Ernesto Valverde nie zamierzała jednak kalkulować i od pierwszych minut przystąpiła do zdecydowanych ataków. Efekt? Już w 7. minucie sposób na Rubena ładnym technicznym uderzeniem z dwunastu metrów znalazł Philippe Coutinho.

Potem zaczął się prawdziwy koncert gry zabójczego duetu Leo Messi – Luis Suarez. Argentyńczyk aż trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, natomiast jego partner z linii ataku przy każdym trafieniu obsługiwał go perfekcyjnym zagraniem.

Ozdobą meczu z pewnością pozostała sytuacja z 38. minuty, gdy Urugwajczyk znakomitym podaniem zewnętrzną częścią stopy przerzucił piłkę nad całym blokiem obronnym, a będący w pełnym biegu Messi dopełnił tylko formalności.

Duma Katalonii ostatecznie wygrała 4:2 i na trzy kolejki przed zakończeniem ligowej kampanii zapewniła sobie tytuł najlepszej drużyny w kraju. Warto dodać, że Barcelona nie zaznała dotąd ani jednej porażki w bieżącym sezonie Primera Division. Za tydzień czeka ją prawdziwy szlagier – piłkarskie derby Europy, czyli starcie z Realem Madryt (6 maja, godzina 20:45).