Liga Mistrzów. Potentaci remisują i cieszą się z awansu

Juventus Turyn zremisował na własnym stadionie z Atletico Madryt 0:0 meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów. Mimo klasowych piłkarzy w składach obu drużynach, spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Dzięki temu rezultatowi piłkarze Starej Damy zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

Juventus FC vs Atletico MadridWynik meczu mógł otworzyć już w 15 minucie Koke, ale jego uderzenie w dobrym stylu zatrzymał Gigi Buffon. Gdyby nie interwencja reprezentanta Włoch, Juve byłoby zmuszone do pogoni za wynikiem. Po tej sytuacji Stara Dama sprawiła, że w kolejnych 30 minutach pierwszej połowy Atletico nie mogło nic zrobić. Gospodarze przejęli inicjatywę w środku pola, ale nie kwapili się zbytnio do huraganowych ataków na bramkę rywali. Pierwsza połowa szlagieru zakończyła się bezbramkowym remisem.

Juventus FC vs Atletico MadridPo zmianie stron ofensywnie usposobiony wyszedł przede wszystkim Juventus. Gracze Massimiliano Allegriego próbowali zagrozić bramce Miguela Angela Moyi, ale najpierw strzał Paula Pogby został skutecznie zablokowany przez obrońców. Następnie próbował Arturo Vidal, jednak znakomicie w bramce zachował się golkiper przyjezdnych. Rojiblancos  groźnie kontrowali, jednak wynik dla obu stron był bardzo wygodny. Gracze w biało-czarnych koszulkach wymieniali mnóstwo podań na własnej połowie, czym kradli cenne sekundy Olympiakosowi Pireus, który wciąż walczył z nimi o awans. Nic jednak złego dla 22 graczy na Juventus Stadium się nie stało. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, dzięki czemu Atletico z dorobkiem 13 punktów awansowało do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie A. Miejscowi uplasowali się na drugim miejscu co również dało im awans.