Osłabiona Legia na remis z Górnikiem

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze 1:1 w meczu 3. kolejki Ekstraklasy. Po samobójczym trafieniu Igora Lewczuka wyrównującą bramkę zdobył Marek Saganowski. Dla napastnika stołecznej drużyny było to 99. trafienie w polskiej lidze.

Od pierwszych minut obie drużyny zdecydowanie ruszyły do ataku. W świetnej okazji znalazł się Jakub Kosecki, jednak jego uderzenie zdołał zatrzymać Pavels Steinbors. Szybką odpowiedzią Dusana Kuciaka próbował zaskoczyć Seweryn Gancarczyk. Po strzale z rzutu wolnego piłka trafiła jedynie w mur. Po kwadransie gry były reprezentant Polski przymierzył zdecydowanie lepiej. Trafił jednak w dobrze ustawionego golkipera gospodarzy. W 25. minucie prowadzenie zdołali objąć goście z Zabrza. Piłkę z narożnika boiska wrzucał Robert Jeż, a po nieporozumieniu w szeregach obronnych Legii do własnej bramki futbolówkę skierował Igor Lewczuk. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej odsłonie na boisku pojawiło się aż trzech nowych zawodników stołecznej drużyny. Miejsca Tomasza Brzyskiego, Bartłomieja Kalinowskiego i Henrika Ojamaa zajęli Łukasz Moneta, Tomasz Jodłowiec i Ivica Vrdoljak. Mistrzowie Polski przycisnęli rywali, czego efektem był gol zdobyty w 66. minucie. Po dośrodkowaniu Vrodljaka piłkę w siatce umieścił Marek Saganowski. Ten sam zawodnik próbował rozstrzygnąć losy spotkania, jednak dobrze między słupkami bramki Górnika spisywał się Steinbors. Tuż przed końcem zwycięskie trafienie mogli zanotować przyjezdni. Dusan Kuciak zdołał w fantastycznym stylu obronić strzał Gwaze.

Warszawiacy przystąpili do dzisiejszego pojedynku bez wielu czołowych piłkarzy, czego efektem jest zaledwie punkt wywalczony przed przeszło 12 tys. publicznością. Mistrzowie Polski oszczędzali siły przed rewanżowym meczem III rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1:1 (0:1)

M. Saganowski 66’ – I. Lewczuk 25’ (sam.)

Legia: Dusan Kuciak – Bartosz Bereszyński, Igor Lewczuk, Dossa Junior, Tomasz Brzyski (56’ Łukasz Moneta), Jakub Kosecki, Bartłomiej Kalinowski (57’ Ivica Vrdoljak), Helio Pinto, Henrik Ojamaa (57’ Tomasz Jodłowiec), Marek Saganowski, Arkadiusz Piech.

Górnik: Pavels Steinbors – Dominik Sadzawicki, Błażej Augustyn, Seweryn Gancarczyk, Roman Gergel, Adam Danch, Radosław Sobolewski, Rafał Kosznik (83’ Maciej Mańka), Robert Jeż, Łukasz Madej (73’ Dzikamai Gwaze), Mateusz Zachara (67’ Wojciech Łuczak).