Primera Division. Trudna przeprawa Los Blancos

Real Madryt wygrał na własnym stadionie z Deportivo La Coruna 2:0 (1:0) w meczu 23. kolejki Primera Division. Zwycięstwo nad Los Turcos nie przyszło jednak łatwo. Bramki dla Galacticos strzelali Isco oraz Karim Benzema. Królewscy po części podnieśli się po sromotnej porażce w poprzedniej kolejce kiedy, to ulegli Atletico aż 0:4.

Real Deportivo RonaldoPrzyjezdni od pierwszych minut udowodnili, że na Santiago Bernabeu nie przyjechali się wyłącznie bronić. Już w 6. minucie znakomitą okazję do sprawienia sensacji w stolicy Hiszpanii miał Isaac Cuenca. Przy świetnym strzale Hiszpana jeszcze lepiej w bramce zachował się El Capitano – Iker Casillas. To były jednak dobre złego początki. Deportivo bardzo głęboko cofnęło się do defensywy, przez co było ustawione na kontry, które zupełnie im nie wychodziły. Real ruszył na bramkę gości. W 13. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Cristiano Ronaldo. Portugalczyk kopnął ile sił w nodze w kierunku bramki przeciwnika, wydawało się, że futbolówka leci w światło bramki, jednak w ostatnim momencie wzbiła się nieco do góry i obiła poprzeczkę. Chwilę później znakomicie strzelał Gareth Bale, ale znów na przeszkodzie stanęła poprzeczka! Na Bernabeu pachniało bramką. Z akcją poszedł Bale i mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ta przeszła obok Ronaldo, który nie był w stanie jej wpakować do bramki. Trafiła jednak do Karima Benzemy. Francuz wycofał na 15 metr do Isco, a ten technicznym strzałem zdobył swoją trzecią bramkę w La Lidze. Do przerwy było 1:0, choć Real mógł i powinien prowadzić większą ilością bramek.

Real Deportivo  BenzemaPoczątek drugiej części spotkania znów należał do graczy z La Coruny. Zamieszanie w polu karnym Królewskich wykorzystał Celso Borges, po którego strzale piłka trafiła w słupek. Chwilę później po dobrej akcji do strzału doszedł Oriola Riera – jego uderzenie w świetnym stylu wybronił Casillas. Podopieczni Carlo Ancelottiego po chwilowym szturmie znów przejęli inicjatywę na boisku. Zwycięstwo Królewskich przypieczętował Benzema. Popularny „Benz” precyzyjnie wykończył świetną akcję Ronaldo i Alvaro Arbeloi. Galacticos dopisali do swojego dorobku po 23 kolejce kolejne trzy punkty. Grzechów za porażkę z rywalem zza miedzy jeszcze nie odrobili, albowiem na początku przyszłego tygodnia czeka ich bój o ćwierćfinał Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z Schalke 04 Gelsenkirchen.