Ekstraklasa. Pogoń na remis z Termaliką

Pogoń Szczecin zremisowała na własnym boisku z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:1 w meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy. Na gola Dawida Korta odpowiedział w końcówce spotkania Vladislavs Gutkovskis.

Od pierwszego gwizdka sędziego do ataku przystąpili gospodarze. Obiecujący początek w wykonaniu Pogoni nie przełożył się jednak na dalszą część meczu. Gra toczyła się głównie w środku pola i żadna z akcji ofensywnych z obu stron nie niosła ze sobą poważnego zagrożenia. Dopiero pod koniec pierwszej połowy groźnie zrobiło się pod bramką przyjezdnych. Najpierw z dystansu niebezpiecznie przymierzył Adam Gyurcso, a chwilę później piłkę do siatki próbował skierować Mateusz Matras. Na nieszczęście dla szczecinian, oba uderzenia okazały się minimalnie niecelne i do przerwy było 0:0.

Druga odsłona wyglądała dużo ciekawiej. W 53. minucie Artem Putiwcew ofiarnie zablokował strzał Gyurcso. W odpowiedzi Vladislavs Gutkovskis dwukrotnie zmusił Adriana Hengera do interwencji. Kwadrans później David Guba z ostrego kąta trafił w słupek. Słonie coraz śmielej poczynały sobie w ataku, ale ich zapędy zostały powstrzymane w 76. minucie. Wówczas Dawid Kort po centrze ze skrzydła popisał się skuteczną „główką” i tym samym wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Od tej chwili podopieczni Kazimierza Moskala przeszli do defensywy i za wszelką cenę starali się oddalić zagrożenie spod własnej bramki. Taka taktyka nie przyniosła jednak oczekiwanego efektu. W 86. minucie do remisu doprowadził bowiem Vladislavs Gutkovskis, który wykorzystał dośrodkowanie Samuela Stefanika i precyzyjnym uderzeniem z woleja umieścił futbolówkę w siatce. Portowcy podrażnieni utratą gola zaatakowali jeszcze raz, ale Krzysztof Pilarz za każdym razem był na posterunku. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Remis w Szczecinie oznacza, że zarówno Pogoń, jak i Termalica wciąż pozostają bez zwycięstwa po podziale ligowej tabeli na dwie grupy, plasując się odpowiednio na siódmej oraz ósmej pozycji.