Polacy za granicą. Świetny mecz Grzegorza Krychowiaka – gol i asysta w lidze rosyjskiej

FK Chimki pokonały na własnym boisku Lokomotiw Moskwa 3:2 w spotkaniu 19. kolejki rosyjskiej ekstraklasy. Świetne zawody w barwach zespołu Marko Nikolicia rozegrał Grzegorz Krychowiak, który strzelił gola oraz zaliczył asystę.

FK Chimki – Lokomotiw Moskwa 3:2 (1:2)
Arshak Koryan 26′(k.) Ilya Kukharchuk 85′ Aleksandr Dolgov 90′ – Grzegorz Krychowiak 15′ Murilo Cerqueira 37′

Reprezentant Polski po raz pierwszy błysnął w 15. minucie meczu, gdy otrzymał świetne podanie w tempo od Witalija Lisakowicza i płaskim uderzeniem z jedenastu metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Dla naszego rodaka był to zatem trzeci ligowy gol w sezonie 2020/2021. Dokonał tego w szesnastu występach.

Grzegorz Krychowiak przypomniał o sobie również w 37. minucie. Wówczas dośrodkował z prawej strony boiska idealnie na głowę Murilo Cerqueiry, a temu pozostało jedynie dopełnić formalności.

Mimo bardzo dobrej postawy kadrowicza Jerzego Brzęczka, Lokomotiw Moskwa ostatecznie przegrał z FK Chimki 2:3, tracąc dwie bramki w ostatnich pięciu minutach spotkania. Wicemistrzowie Rosji doznali tym samym już siódmej porażki w bieżących rozgrywkach rosyjskiej ekstraklasy. W tabeli plasują się dopiero na ósmej pozycji.