Polacy za granicą. Gole Białka, Buksy i Lewandowskiego

Ostatnie dni przyniosły kolejne gole polskich piłkarzy występujących w ligach zagranicznych. Swoją premierową bramkę dla VfL Wolfsburg zdobył Bartosz Białek. Na listę strzelców wpisali się również Adam Buksa i Robert Lewandowski.

VfL Wolfsburg – Werder Brema 5:3 (3:2)
Bote Baku 22′ John Brooks 25′ Wout Weghorst 37′ 76′ Bartosz Białek 90′ – Leonardo Bittencourt 13′ Kevin Mohwald 35′ John Brooks 47′(sam.)

Bartosz Białek w starciu z Werderem Brema pojawił się na boisku dopiero w 81. minucie. Mimo to zdążył wpisać się na listę strzelców. Był już doliczony czas gry, kiedy młodzieżowy reprezentant Polski otrzymał podanie w polu karnym od Joao Victora i pewnie skierował piłkę do bramki z bliskiej odległości. Dla 19-latka było to premierowe trafienie w barwach VfL Wolfsburg. Potrzebował do tego trzech występów. „Wilki” – dzięki wygranej (5:3) – awansowały na piąte miejsce w ligowej tabeli. W bieżących rozgrywkach ekipa Olivera Glasnera nie przegrała jeszcze meczu.

VfB Stuttgart – Bayern Monachium 1:3 (1:2)
Tanguy Coulibaly 20′ – Kingsley Coman 38′ Robert Lewandowski 45′ Douglas Costa 87′

Gola strzelił również Robert Lewandowski. Snajper Bayernu Monachium pokonał golkipera VfB Stuttgart – tuż przed przerwą – mocnym uderzeniem zza „szesnastki”. Tym samym 32-letni snajper zaliczył już swoją dwunastą bramkę w obecnym sezonie Bundesligi. Mistrzowie Niemiec ostatecznie zwyciężyli 3:1 i umocnili się na pozycji lidera. Za tydzień (5 grudnia) zmierzą się na własnym stadionie z RB Lipsk, a więc z zespołem, który plasuje się w tabeli tuż za podopiecznymi Hansiego Flicka.

Philadelphia Union – New England Revolution 0:2 (0:2)
Adam Buksa 26′ Tajon Buchanan 30′

Na boiskach MLS po raz kolejny formą strzelecką błysnął Adam Buksa. Zawodnik New England Revolution w 26. minucie spotkania z Philadelphią Union wykorzystał centrę Carlesa Gila, po czym głową umieścił futbolówkę w siatce. Dzięki temu mógł cieszyć się ze swojego siódmego trafienia w barwach amerykańskiego klubu, do którego przybył z Pogoni Szczecin na początku 2020 roku. Drużyna Polaka triumfowała na terenie rywala 2:0, co w efekcie dało piłkarzom Bruce’a Areny awans do półfinału Konferencji Wschodniej.