El. MŚ 2018. Z Armenią bez Milka, poważna kontuzja Polaka

Potwierdziły się najgorsze obawy kibiców reprezentacji Polski. Arkadiusz Milik zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie i może nie pojawić się na boisku nawet do końca roku.


Snajper reprezentacji Polski doznał urazu w końcówce pierwszej połowy sobotniego spotkania biało-czerwonych z Danią (3:2). Milik nieszczęśliwie upadł na kolana w jednym ze starć z Jannikiem Vestergaardem i chwilę później musiał opuścić boisko. Po zmianie stron nie pojawił się już na placu gry, a jego miejsce zajął Karol Linetty.

Arkadiusz Milik (2)Dziś napastnik SSC Napoli przeszedł szczegółowe badania w rzymskiej klinice Villa Stuart. Niestety potwierdziły one najgorsze obawy – całkowite zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie. To bardzo poważna kontuzja, która wykluczy Milika z gry na co najmniej pięć miesięcy. W tej sytuacji nie zobaczymy go w trzech meczach kadry – eliminacyjnych z Armenią (11 października) i Rumunią (11 listopada), jak również towarzyskim ze Słowenią (14 listopada).

Przypomnijmy, że we wtorkowym starciu z Ormianami nie wystąpi również Michał Pazdan. Obrońca Legii Warszawa dwa tygodnie temu doznał urazu barku w ligowej konfrontacji z Wisłą Kraków. Od tego czasu trenował głównie indywidualnie. W niedzielę opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski, aby w spokoju przygotować się na piątkowe spotkanie z Pogonią Szczecin w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy.

Sport.RIRM

drukuj