fot. PAP/EPA

Siatkówka. Liga Narodów 2020 odwołana

Nie odbędzie się w tym roku siatkarska Liga Narodów. Taką decyzję oficjalnie podjęły władze FIVB. Całość oczywiście ma związek z pandemią koronawirusa.


Na decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Ligi Narodów zanosiło się od dłuższego czasu. Przypomnijmy – pierwotnie rywalizacja kobiet miała wystartować 19 maja, a mężczyzn trzy dni później. W związku z wybuchem pandemii Covid-19 rozgrywki przełożono jednak na lato. Było to możliwe dzięki przeniesieniu igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok.

Teraz już wiemy, że zmagania dawnej Ligi Światowej na pewno w najbliższych miesiącach się nie odbędą. Powiedział o tym, cytowany w specjalnym komunikacie, Ary Graca – prezydent FIVB.

– Wspólnie z naszymi partnerami zbadaliśmy wszystkie możliwości organizacji Ligi Narodów 2020. Częścią tego, co czyni Ligę Narodów tak wyjątkowym, jest to, że jest to prawdziwie globalne wydarzenie, z którego korzystają gracze, a szczególnie fani z całego świata. Ale to zwiększa także ryzyko podczas obecnej globalnej pandemii. Byłoby zatem nieroztropne, a może nawet nieodpowiedzialne, abyśmy kontynuowali to wydarzenie, gdy nie możemy zapewnić graczom i wszystkim zainteresowanym stronom pewności, że Liga Narodów 2020 będzie bezpieczna, dostępna dla wszystkich i utrzymana na wysokim poziomie – podkreślił szef światowej centrali siatkarskiej.

Jednocześnie FIVB poinformowało, że Włochy i Chiny zachowały miano gospodarzy turniejów finałowych Ligi Narodów na przyszły rok. Ponadto, zespoły, które w ubiegłym roku uzyskały awans do rozgrywek, zachowają swoje miejsca w kolejnej edycji.

Sport.RIRM

drukuj