Apelacja Legii ws. Celticu odrzucona!

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie odrzucił apelację Legii Warszawa w związku z meczem III rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Chodzi o starcie mistrzów Polski z Celticiem Glasgow, w którym na boisku pojawił się nieuprawniony zawodnik – Bartosz Bereszyński. Walkower 3:0 na korzyść szkockiego klubu został podtrzymany. Polski zespół nie otrzyma także żadnego odszkodowania.


Na początku bieżącego sezonu Legia okazała się dwukrotnie lepsza piłkarsko od Celticu Glasgow, wygrywając 4:1 i 2:0. Za sprawą pojawienia się na murawie nieuprawnionego zawodnika Komitet Dyscyplinarny UEFA ukarał Wojskowych walkowerem, a wynik 3:0 dla mistrzów Szkocji pozwolił im na awans do następnej rundy eliminacji. Legia przystąpiła zatem do rywalizacji w Lidze Europejskiej, w której pogromcą podopiecznych Henninga Berga okazał się dopiero Ajax Amsterdam.

Mistrzowie Polski apelowali w Lozannie o 1 854 385 euro odszkodowania, jednak i ta propozycja została odrzucona przez trybunał. W styczniu w imieniu klubu wyjaśnienia składał jej prezes Dariusz Mioduski. Władze Wojskowych wskazywały m.in. na niejasności w przepisach europejskiej federacji.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl