Puchar Polski. Olimpia Grudziądz eliminuje Wisłę Kraków. Awans Rakowa Częstochowa

We wtorkowych meczach ćwierćfinałowych Pucharu Polski niespodziankę sprawili piłkarze Olimpii Grudziądz, którzy pokonali na własnym terenie Wisłę Kraków. O awansie przesądziły rzuty karne. W drugim spotkaniu Raków Częstochowa pewnie wygrał z Arką Gdynia (2:0).

Walka o półfinały rozpoczęła się w Grudziądzu, gdzie miejscowa Olimpia podejmowała zespół Wisły Kraków. Trzecioligowiec zaskoczył swoich rywali już w 2. minucie meczu. Po płaskim podaniu w pole karne przed obrońców wbiegł Jakub Bojas i z bliskiej odległości pokonał Mikołaja Biegańskiego. „Biała Gwiazda” najgroźniejsze sytuacje tworzyła po stałych fragmentach gry. Jeden z nich zakończył się trafieniem w słupek przez Jana Klimenta.

W drugiej odsłonie napór gości przyniósł skutek. W 57. minucie Momo Cisse uderzył z ostrego kąta i doprowadził do wyrównania. Żadna z drużyn nie była sfinalizować swoich akcji ani w ciągu podstawowego czasu spotkania, ani w ciągu dogrywki. Awans rozstrzygnął się więc w konkursie rzutów karnych. Tam lepsi okazali się zawodnicy Olimpii, którzy nie pomylili się ani razu i wygrali 5:3. Podopieczni Marcina Płuska tym samym zameldowali się w półfinale. To historyczne osiągnięcie klubu z Grudziądza.

***

W ubiegłym roku Arka Gdynia z Rakowem Częstochowa mierzyła się w finale Pucharu Polski. Wtedy podopieczni Marka Papszuna wygrali 2:1 i sięgnęli po trofeum. Wicemistrzowie Polski od początku spotkania udowadniali, że są faworytami starcia. W 20. minucie dośrodkowanie Iviego Lopeza z rzutu wolnego pewnie wykorzystał Sebastian Musiolik, dając przyjezdnym prowadzenie. Po ponad godzinie gry wynik ustalił Vladislavs Gutkovskis. Łotysz ruszył lewą stroną, minął obrońcę i z zimną krwią pokonał golkipera. Gdynianie nie byli w stanie odpowiedzieć, przez co odpadli z rywalizacji o Puchar Polski.