fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Hansi Flick trenerem Bayernu Monachium przynajmniej do końca sezonu 2019/2020

To już pewne. Bayern Monachium w oficjalnym komunikacie poinformował, że Hansi Flick pozostanie trenerem zespołu przynajmniej do końca sezonu 2019/2020.


Dobra końcówka rundy jesiennej przesądziła ostatecznie, że Hansi Flick będzie prowadził ekipę mistrza Niemiec przynajmniej do końca bieżącego sezonu. 54-latek do tej pory pracował w klubie ze stolicy Bawarii w charakterze trenera tymczasowego.

Bayern jest bardzo zadowolony z pracy Hansiego Flicka. Jego rozwój jako trenera jest niesamowity zarówno pod względem jakości naszej gry, jak i osiągniętych wyników powiedział Karl-Heinz Rummenigge, prezes monachijskiego klubu.

– Cieszę się, że działacze nadal ufają mi jako trenerowi. Bardzo lubię pracę z zespołem i sztabem szkoleniowym. Stworzyliśmy dobrą pozycję wyjściową na drugą połowę sezonu dodał Hansi Flick.
Przypomnijmy, że Hansi Flick przejął zespół po zwolnieniu Niko Kovaca na początku listopada. Pod wodzą nowego szkoleniowca Bayern zanotował osiem zwycięstw i dwukrotnie musiał zaznać goryczy porażki. Mistrzowie Niemiec na półmetku ligowych rozgrywek zajmują trzecie miejsce w tabeli.  Do liderującego RB Lipsk tracą cztery oczka.
Sport.RIRM
drukuj