FIFA World Cup 2018. A. Nawałka: Ł. Teodorczyk pokazał się z bardzo dobrej strony

Piłkarze reprezentacji Polski kontynuują przygotowania do mistrzostw świata w Rosji. W Arłamowie do zespołu dołączył Robert Lewandowski. Ostateczną kadrę białoczerwonych Adam Nawałka ogłosi 4 czerwca, jednak już teraz sporo, by przekonać do siebie trenera, zrobił Łukasz Teodorczyk.


Arłamów to drugi – po Juracie – przystanek reprezentacji Polski przed nadchodzącym mundialem.

– Jest rywalizacja, ale od tego nie odejdziemy. Dziewięciu zawodników niestety będzie musiało wyjechać – z bólem serca – ale taka jest moja rola – mówił podczas konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Selekcjoner Adam Nawałka – choć ma swoich faworytów – przed nikim nie zamknął jeszcze drzwi kadry.

– Od pierwszego dnia pracy z naszą reprezentacją powstał oczywiście ranking zawodników na każdej pozycji. (…) Po grze wewnętrznej 2 czerwca nastąpi dokładna analiza, tego, co tutaj się wydarzyło. Przy podjęciu decyzji liczy się oczywiście cały sezon, który jest za nami, cała wiosna, runda wiosenna – zaznaczył Adam Nawałka.

Zgrupowanie w Juracie miało charakter aktywnego wypoczynku. Aby nie obciążać stawów, pozostając przy tym w ruchu, na treningi piłkarze dojeżdżali rowerami. Znalazł się również czas, by przetestować system VAR.

Adam Nawałka odszedł od swoich wcześniejszych reguł. Na konferencji prasowej padło nazwisko, a to nakręca medialne spekulacje o tym, kto pojedzie na mundial.

– Kilku zawodników zaprezentowało się naprawdę z dobrej strony. Wspomnę tylko o Łukaszu Teodorczyku – podkreślił selekcjoner reprezentacji.

Takie pochwały mogą tylko zmobilizować – zwłaszcza Kamila Wilczka. W Juracie biało-czerwoni pracowali nad ustawieniem z trójką i czwórką obrońców.

– Chcemy być jeszcze bardziej efektywni – mówimy o działaniach ofensywnych, wykorzystać większą ilość zawodników co do rozegrania akcji, co do finalizacji – wskazywał Adam Nawałka.

Do poprawy było też trochę jeśli chodzi o same przygotowania. Wnioski z Euro zostały wyciągnięte.

– Faktycznie wyciągnęliśmy wnioski co do zgrupowania, które miało miejsce 2 lata temu. Niezbyt wiele było do poprawy, ale w niektórych aspektach oczywiście tak – zaznaczył dyrektor sportowy reprezentacji Polski Tomasz Iwan.

4 czerwca Adam Nawałka ogłosi nazwiska zawodników, którzy pojadą do Rosji. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie Senegal.

TV Trwam News/RIRM

drukuj