Ekstraklasa. Niewykorzystana „jedenastka” i remis we Wrocławiu

W drugim sobotnim spotkaniu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował na własnym terenie z Pogonią Szczecin 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Celeban. Remis Portowcom uratował Adam Frączczak. W 36. minucie rzutu karnego dla miejscowych nie wykorzystał Kamil Biliński.

Pierwsze minuty na Stadionie Miejskim we Wrocławiu były bardzo chaotyczne. Szczególnie gra gospodarzy pozostawiała wiele do życzenia. W 14. minucie Śląsk nieoczekiwanie objął prowadzenie. Centrę Kamila Dankowskiego z rzutu rożnego na gola zamienił Piotr Celeban.

Piotr CelebanOd tego momentu podopieczni Mariusza Rumaka przejęli inicjatywę i szanowali piłkę. W 36. minucie mogli powiększyć dorobek bramkowy. Ręką we własnym polu karnym zagrał jeden z piłkarzy Pogoni. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kamil Biliński, ale Jakub Słowik wyczuł intencje wrocławskiego snajpera i uratował swój zespół przed stratą kolejnego gola. Pięć minut później arbiter ponownie dopatrzył się zagrania ręką, lecz tym razem we wrocławskiej „szesnastce”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Adam Frączczak.

Adam Kokoszka Mateusz MatrasPo zmianie stron gra stała się ciekawsza. Zarówno Pogoń, jak i Śląsk stworzyli sobie groźne sytuacje podbramkowe. Niestety żadna z prób nie znalazła drogi do siatki rywala. Swoich szans nie wykorzystali Łukasz Zwoliński i Sebastian Rudol. W końcowej fazie spotkania przewagę uzyskali gospodarze, a zwycięstwo swojej drużynie mógł dać Piotr Celeban. Uderzył jednak za słabo, przez co mecz zakończył się ostatecznie remisem 1:1.

Podział punktów sprawił, że Śląsk spadł na dziesiątą pozycję w tabeli. Pogoń jest siódma. W następnej kolejce gracze Mariusza Rumaka zagrają w Gdańsku z Lechią, zaś Portowcy będą gościć piłkarzy Zagłębia Lubin.