Niemcy pokonani na ich terenie, wspaniałe zwycięstwo polskich koszykarzy!

Gdy na 46 sekund przed końcową syreną Aaron Cel trafił za trzy wiadomo było, że Polska tego meczu już nie przegra. Biało – czerwoni pokonali w Bonn reprezentację Niemiec 88:76 i znacząco przybliżyli się do awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy koszykarzy.

Dzisiejsze spotkanie podopieczni Mike’a Taylora rozpoczęli od czteropunktowego prowadzenia. Najpierw do kosza trafił Aaron Cel, a po chwili jego wyczyn powtórzył Adam Hrycaniuk. Na uznanie zasłużył zwłaszcza ten ostatni. W połowie pierwszej kwarty popularny „Bestia” miał na koncie 8 oczek, grając na stuprocentowej skuteczności. Po czasie na życzenie Emira Mutapcicia na chwilę przebudzili się Niemcy. Szybko jednak ostudziła ich trójka Mateusza Ponitki i dobra gra ofensywna Damiana Kuliga. Otwierająca kwarta zakończyła się triumfem naszych koszykarzy 26:15.

W drugiej odsłonie gospodarze mozolnie odrabiali straty. Po kolejnej trójce Kuliga i trafieniu Skibniewskiego z półdystansu przyjezdni prowadzili już 36:24. Wtedy lepiej zaczęli grać Niemcy. W ataku rozszaleli się Maximilian Kleber i Robin Benzing. Pierwsza połowa zakończyła się zatem minimalną przewagą naszych zawodników 43:41.

Trzecią kwartę podopieczni Mike’a Taylora rozpoczęli od serii 12:0. Zza linii 6,75 m skutecznie rzucał Robert Skibniewski, którego wspierali Waczyński, Zamojski i Hrycaniuk. W końcówce kwarty ważne punkty rzucał także Mateusz Ponitka, czego efektem było miażdżące prowadzenie biało – czerwonych.

W ostatniej części meczu nasi koszykarze kontrowali przebieg rywalizacji. Na półtorej minuty przed końcową syreną Niemcy zbliżyli się co prawda na sześć oczek, jednak chwilę później o triumfie Polaków przesądziły skuteczne wolne Waczyńskiego i fantastyczna trójka Cela. Ostatecznie nasi koszykarze wygrali 88:76, co na ten moment daje im prowadzenie w grupie C eliminacji do przyszłorocznego EuroBasketu.

Niemcy – Polska 76:88 (15:26, 26:17, 12:23, 23:22)

Niemcy: Heiko Schaffartzik 5, Karsten Tadda 2, Robin Benzing 19, Maximilian Kleber 6, Maik Zirbes oraz Dennis Schroeder 20, Elias Harris 4, Akeem Vargas, Lucca Staiger, Daniel Theis 20, Bastian Doreth, Andreas Seiferth

Polska: Robert Skibniewski 8, Adam Waczyński 12, Przemysław Zamojski 2, Aaron Cel 16, Adam Hrycaniuk 15 oraz Mateusz Ponitka 19, Szymon Szewczyk, Damian Kulig 16, Tomasz Gielo, Kamil Łączyński, Michał Michalak, Jarosław Mokros