fot. PAP/Leszek Szymański

Piłka nożna. Reprezentacja Polski bez Buksy, Frankowskiego i Kądziora na wrześniowe mecze Ligi Narodów

Adam Buksa, Przemysław Frankowski oraz Damian Kądzior nie pomogą reprezentacji Polski podczas wrześniowych meczów Ligi Nardów. W przypadku dwóch pierwszych zawodników kluby, w których występują kadrowicze, nie wyraziły zgody na udział piłkarzy na zgrupowaniu. Nowego pomocnika SD Eibar z gry wyeliminowała natomiast kontuzja kolana.


Z uwagi na pandemię Covid-19 FIFA wprowadziła nowe przepisy, mówiące, że klub ma prawo odmówić wysłania zawodnika na zgrupowanie drużyny narodowej w sytuacji, w której po powrocie piłkarz musiałby przejść obowiązkową, co najmniej pięciodniową kwarantannę.

„W regulaminie amerykańskiej ligi MLS postanowiono, że zawodnicy powracający z Europy muszą poddać się dziesięciodniowej kwarantannie” – możemy natomiast przeczytać w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Chicago Fire oraz New England Revolution (a więc zespoły, w których występują Przemysław Frankowski i Adam Buksa) wykorzystały zatem zmienione przez światową centralę przepisy i nie wyraziły zgody na przyjazd reprezentantów Polski na najbliższe zgrupowanie.

„Biało-Czerwonym” we wrześniowych meczach nie pomoże również Damian Kądzior. Jak się okazało, 28-latek ma problemy z kolanem i po konsultacji z lekarzem kadry – Jackiem Jaroszewskim – wrócił do swojego nowego klubu (SD Eibar), gdzie będzie przechodził rehabilitację.

Wiemy już, że selekcjoner Jerzy Brzęczek – w miejsce wyżej wymienionej trójki – nie będzie powoływał dodatkowych zawodników.

Polacy w najbliższym czasie rozegrają dwa spotkania w ramach Ligi Narodów. 4 września nasza reprezentacja zmierzy się z Holandią w Amsterdamie, zaś trzy dni później – z Bośnią i Hercegowiną w Zenicy. Oba mecze odbędą się przy pustych trybunach.

Sport.RIRM

drukuj