Ekstraklasa. Grad bramek i kartek, Górnik umacnia się na pozycji lidera

To był mecz trzymający w napięciu do ostatnich minut. Obie drużyny dały z siebie wszystko, jednak szczęście sprzyjało piłkarzom Górnika Zabrze, którzy w hicie 18. kolejki Lotto Ekstraklasy pokonali na wyjeździe Wisłę Kraków 3:2. Umocnili się tym samym na pozycji lidera rozgrywek.

Początek spotkania nie mógł porwać kibiców. Wszystko zmieniło się w 21. minucie. Rafał Boguski wykorzystał niepewną interwencję Macieja Loszki i Wisła objęła prowadzenie. Bramka skrzydłowego Białej Gwiazdy ożywiła mecz. Klarownych sytuacji wciąż było jednak niewiele.

Druga połowa to zdecydowana dominacja podopiecznych Marcina Brosza. Najpierw w 52. minucie Igor Angulo pewnie wykorzystał rzut karny. Jedenastkę podyktowano po analizie VAR, na której można było zauważyć zagranie ręką Zorana Arsenicia. Goście nie zamierzali spoczywać na laurach. W 63. minucie bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego Michała Buchalika pokonał Rafał Kurzawa. Podkręcona piłka zaskoczyła nie tylko golkipera, ale także próbującego interweniować Arkadiusza Głowackiego. Kilka chwil później było  już niemal po meczu, a to za sprawą strzału zza pola karnego Szymona Żurkowskiego.

Piłkarze Kiko Ramireza od 73. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę. Z boiska – za czerwoną kartkę – wyleciał Głowacki. Stać ich było jednak na jeszcze jeden zryw. Obronę Górnika „objechał” Carlos Lopez. Przyjezdni mogli odpowiedzieć w 85. minucie po akcji Macieja Ambrosiewicza. Na przeszkodzie stanęła poprzeczka.

Dzięki wpadce Legii (remis 2:2 z Sandecją) i dzisiejszej wygranej Górnik umocnił swoją pozycję na fotelu lidera Ekstraklasy. Wisła spadła na 6. miejsce i traci do zabrzan siedem punktów. W następnej kolejce klub z Górnego Śląska podejmie odradzającą się Lechię Gdańsk. Biała Gwiazda zmierzy się przy Reymonta ze swoją imienniczką z Płocka.