Primera Division. Sen Zidane’a trwa; Barca rozbiła Athletic

Nie było niespodzianek w niedzielnych spotkaniach 20. kolejki Primera Division. Swoje mecze zwyciężyły liderujące rozgrywkom Atletico Madryt, a także FC Barcelona (6:0 w starciu z Athletic Bilbao) i Real Madryt (5:1 w pojedynku ze Sportingiem Gijon).

primera-division-20-kolejka (3)Podopieczni Diego Simeone wciąż nie zwalniają tempa i poważnie myślą o odebraniu tytułu mistrzowskiego FC Barcelonie. Dziś pokonali na wyjeździe UD Las Palmas 3:0. Worek z bramkami w 17. minucie rozwiązał Filipe Luis, który wykończył podanie innego skrzydłowego defensora – Juanfrana. Po przerwie Atletico podwyższyło wynik, a dwukrotnie po centrze Koke pojedynek sam na sam z golkiperem gospodarzy zwyciężył Antoine Griezmann.

primera-division-20-kolejka (1)Wspaniały początek trenerskiej przygody w Realu Madryt kontynuuje Zinedine Zidane. Jego podopieczni potrzebowali 18 minut, aby czterokrotnie sforsować defensywę Sportingu Gijon. Do siatki trafiali Garteh Bale, Cristiano Ronaldo (dwa razy) i Karim Benzema. Francuski snajper jeszcze przed przerwą zdobył piątego gola dla Los Blancos. Rozluźnieni faworyci pozwolili rywalom na wywalczenie honorowej bramki. Jej autorem był Isma Lopez, który wykończył zagranie Jony’ego.

primera-division-20-kolejka (4)Wydawało się, że łatwego zadania nie będzie miała FC Barcelona. Duma Katalonii mierzyła się na Camp Nou z ekipą Athletic Bilbao. Przypomnijmy, że w meczu o Superpuchar Hiszpanii Baskowie zdołali upokorzyć mistrzów kraju. Tym razem role się odwróciły. Najpierw jednak doskonałą okazję do zdobycia gola zmarnował Javi Eraso. W odpowiedzi rajd Luisa Suareza faulem w polu karnym zatrzymał Gorka Iraizoz, za co obejrzał czerwoną kartkę. Jedenastkę na  bramkę zamienił Lionel Messi. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Neymar. W drugiej odsłonie trzykrotnie do siatki Bilbao trafiał Luis Suarez, a jednego gola dołożył Ivan Rakitić.

W tabeli Primera Division na prowadzeniu nadal jest Atletico – ma dwa oczka przewagi nad Blaugraną. Dwa punkty do mającej zaległy mecz Dumy Katalonii traci Real Madryt. Sevilla, w której na co dzień występuje Grzegorz Krychowiak, plasuje się na 6. pozycji.