Polacy za granicą. Lewandowski z golem i asystą, Krychowiak trzyma wysoki poziom

Robert Lewandowski odnotował bramkę i asystę, a Bayern Monachium rozbił na wyjeździe VfB Stuttgart 3:0. Grzegorz Krychowiak wywalczył rzut karny dla Lokomotiwu Moskwa, ale lepszy od mistrzów Rosji okazał się Krasnodar.

W pierwszej połowie Robert Lewandowski nie miał wielu okazji do tego, by zaprezentować swoje umiejętności. Poprawił się po przerwie. Najpierw wykorzystał podanie Leona Goretzki i płaskim strzałem zza pola karnego podwyższył wynik na 2:0. To druga bramka Polaka w tym sezonie Bundesligi.

Lewandowski fantastycznie zachował się kwadrans przed końcem, kiedy w ekwilibrystyczny sposób wypracował doskonałą okazję dla Thomasa Muellera. Niemiec się nie pomylił, a kapitan reprezentacji Polski mógł dopisać do swojego konta asystę.

* * *

Kolejne dobre zawody w barwach Lekomotiwu Moskwa rozegrał Grzegorz Krychowiak. Pomocnik wywalczył rzut karny dla swojego zespołu. Był faulowany w sytuacji sam na sam. Z jedenastu metrów do siatki trafił Manuel Fernandes. To wszystko na co stać dziś był mistrzów Rosji. W ostatecznym rozrachunku lepszy okazał się Krasnodar, który zwyciężył 2:1. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Maciej Rybus. Portal whoscored.com wyżej ocenił występ obrońcy (7.48). Krychowiak uzyskał notę 6.83.

* * *

Wiele pracy w rywalizacji Juventusu z Parmą nie miał Wojciech Szczęsny. Kiedy już musiał, Polak stanął na wysokości zadania i ratował swój zespół przed utratą gola. Mistrzowie Włoch zwyciężyli 2:1. Przy golu golkiper Starej Damy nie miał wiele do powiedzenia. Zaspali obrońcy.

Kolejny sygnał pod adresem Jerzego Brzęczka wysyła Paweł Olkowski. Obrońca Boltonu wykorzystał odrobinę przestrzeni w polu karnym i bez zastanowienia huknął pod poprzeczkę. Jego zespół zremisował na wyjeździe z Preston 2:2.