Liga Europejska. Prijović daje nadzieję, Legia nadal w grze!

Legia Warszawa wygrała przed własną publicznością z FC Midtjylland 1:0 w piątej serii gier fazy grupowej Ligi Europejskiej. Trzy punkty wicemistrzom Polski w 35. minucie zapewnił Aleksandar Prijović. Tym samym Wojskowi przedłużyli swoje szanse na awans do 1/16 finału rozgrywek.

Stanisław Czerczesow zdecydował się na wystawienie eksperymentalnej jedenastki. Ze składu wypadli stoperzy – Michał Pazdan oraz Jakub Rzeźniczak, których zastąpili Tomasz Jodłowiec i Igor Lewczuk. Na lewej obronie zagrał nominalny prawy defensor Łukasz Broź, a szansę na grę od pierwszej minuty otrzymał także macedoński skrzydłowy Ivan Trickovski. Między słupkami znalazło się natomiast miejsce dla Arkadiusza Malarza z powodu niedoleczonego jeszcze urazu Dusana Kuciaka.

Aleksandar PrijovicRezerwowi szybko pokazali, że potrafią stworzyć kolektyw i rozpoczęli spotkanie od wysokiego pressingu. Goście dali się zdominować i przez kilka minut nie potrafili opuścić własnej połowy. Po okresie przewagi Legii w trzech sytuacjach strzeleckich w niewielkim odstępie czasowym znalazł się Erik Sviatchenko, jednak za każdym razem przymierzył niecelnie.

W odpowiedzi stuprocentową okazję wypracowaną przez Aleksandara Prijovicia zmarnował Nemanja Nikolić. Węgier z zaledwie dziesięciu metrów trafił wprost w Mikkela Andersena. Prijović postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i chwilę później dał Wojskowym prowadzenie. Z prawej strony boiska zacentrował Igor Lewczuk, a Szwajcar precyzyjną główką z jedenastu metrów nie dał Andersenowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Arkadiusz Malarz pierwszy raz musiał interweniować dopiero po przerwie. Doświadczony golkiper na raty obronił uderzenie Andre Roemera, ale zdołał opanować sytuację i zażegnać niebezpieczeństwo. Po drugiej stronie boiska odważną próbę podjął Stojan Vranjes, który z rzutu wolnego z trzydziestu metrów przymierzył minimalnie obok słupka. Podopieczni Stanisława Czerczesowa nie oddali prowadzenia już do końca i zwyciężając 1:0 przedłużyli swoje nadzieje na występy w pucharach na wiosnę.

Nemanja Nikolic Tim SparvTrener Legii Stanis³aw Czerczesow

Jeśli Legioniści wygrają z Napoli, a w spotkaniu Club Brugge z FC Midtjylland padnie remis, warszawiacy będą mogli cieszyć się z występów w Lidze Europejskiej w kolejnej części sezonu.