Nieudany debiut Chrobaka, „Kolejorz” wciąż bez formy

Lech Poznań zaledwie zremisował na INEA Stadionie z Pogonią Szczecin 1:1 w meczu 5. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Prowadzenie przyjezdnym dał Marcin Robak. Remis podopiecznym Krzysztofa Chrobaka zapewnił Szymon Pawłowski.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Z czasem na murawie zarysowała się minimalna przewaga Pogoni. Bliższy zdobycia bramki był jednak popularny „Kolejorz”. W 12. minucie obrońcy najpierw zablokowali uderzenie Gergo Lovrencsicsa, by po chwili powstrzymać również dobitkę Łukasza Teodorczyka. W kolejnej akcji niemal oko w oko z Radosławem Janukiewiczem stanął Kasper Hamalainen, lecz zatrzymał go skutecznie interweniujący golkiper gości. W 22. minucie gola zdobyli Szczecinianie. Hernani prostopadłym podaniem uruchomił Marcina Robaka, który wykorzystał sytuację sam na sam z Krzysztofem Kotorowskim. Chwilę później asystujący Brazylijczyk omal nie trafił do własnej bramki. Po jego interwencji piłka ostatecznie trafiła tylko w słupek. W 27. minucie Lechici byli zmuszenie do pierwszej zmiany. Zmagającego się z urazem Huberta Wołąkiewicza zastąpił Maciej Wilusz. Jeszcze przed przerwą drugie trafienie mogli zanotować Portowcy. Podanie Patryka Małeckiego piętą wykończył Robak, jednak skutecznie tym razem interweniowali obrońcy gospodarzy.

Na otwarcie drugiej połowy wicemistrzowie Polski mogli doprowadzić do wyrównania. Z dystansu silnie przymierzył Szymon Pawłowski. Janukiewicz wyciągnął się jak struna, co pozwoliło mu przenieść futbolówkę nad poprzeczką. Gospodarzom udało się zdobyć upragnionego gola dopiero w 73. minucie. Po kolejnym strzale Pawłowskiego piłka odbiła się od Rafała Murawskiego, po czym zatrzepotała w siatce Portowców. W końcówce spotkania ten sam zawodnik uratował swój klub przed porażką. Były reprezentant Polski wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu głową Łukasza Teodorczyka. Snajper Lecha minimalnie pomylił się kilka sekund później, kiedy to futbolówka o centymetry minęła poprzeczkę Janukiewicza.

Debiut Krzysztofa Chrobaka można zaliczyć do nieudanych. Tymczasowy trener „Kolejorza” nie poprowadził swojej drużyny do zwycięstwa, a wicemistrzowie Polski po raz kolejny zagrali bardzo przeciętnie. W tabeli Ekstraklasy Pogoń jest czwarta i ma punkt więcej od gospodarzy dzisiejszego pojedynku.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

Sz. Pawłowski 73’ – M. Robak 22’

Lech: Krzysztof Kotorowski – Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz (27’ Maciej Wilusz), Marcin Kamiński, Luis Henriquez, Karol Linetty (66’ Dawid Kownacki), Darko Jevtić, Gergo Lovrencsics (73’ Barry Douglas), Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski, Łukasz Teodorczyk.

Pogoń: Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol (52’ Takuya Murayama), Wojciech Golla, Hernani, Mateusz Lewandowski, Maciej Dąbrowski, Rafał Murawski, Adam Frączczak, Shohei Okuno (84’ Mateusz Matras), Patryk Małecki, Marcin Robak (46’ Łukasz Zwoliński).