fot. PAP/Piotr Nowak

[TYLKO U NAS] Red. Ł. Brzeziński: Przed meczem z Albanią warto rozważyć zmiany na pozycji skrzydłowych. Powinniśmy poszukać piłkarzy z charakterem

Jest problem, jeżeli chodzi o grę defensywną reprezentacji Polski. Selekcjoner Fernando Santos będzie miał najwięcej pracy właśnie przy poprawie jakości gry tej formacji. Przed meczem z Albanią warto rozważyć zmiany na pozycji skrzydłowych. W Pradze nieźle zaprezentował się Michał Skóraś, przyzwoicie zagrał Karol Świderski. Powinniśmy poszukać piłkarzy z charakterem. Takich brakowało na boisku – powiedział red. Łukasz Brzeziński z redakcji sportowej Radia Maryja w sobotniej audycji „Aktualności dnia”.

W piątek reprezentacja Polski rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy 2024. „Biało-Czerwoni” w pierwszym spotkaniu przegrali z Czechami (1:3). Był to debiut Portugalczyka Fernando Santosa w roli trenera naszej drużyny narodowej.

– Nie spodziewałem się, że tak szybko damy się zaskoczyć. W ciągu pierwszych trzech minut straciliśmy dwa gole. To zdeterminowało poczynania naszych piłkarzy, którzy w sferze mentalnej zupełnie się posypali. Do końca pierwszej połowy Polacy nie byli w stanie zagrozić czeskiej bramce. Nieco lepiej wyglądało to po zmianie stron, ale nie zmienia to odbioru całości występu „Biało-Czerwonych” – powiedział red. Łukasz Brzeziński.  

https://twitter.com/sport_tvppl/status/1639360997642100764?s=20

Fernando Santos zaskoczył opinię publiczną swoimi powołaniami. W kadrze zabrakło m.in. Grzegorza Krychowiaka. Listę trzeba było uzupełnić o kilka nazwisk, gdyż z powodu kontuzji występ niektórych piłkarzy w pierwszych spotkaniach został przekreślony. Portugalczyk sprawił małą niespodziankę również przy ustalaniu wyjściowego składu „Biało-Czerwonych” na mecz z Czechami.

– W obronie sytuacja była nieco skomplikowana. Z powodu kontuzji nie mógł zagrać Kamil Glik. Jego brak był bardzo widoczny. Jan Bednarek i Jakub Kiwior to piłkarze, którzy muszą mieć przy sobie lidera. Grając bez Glika, mieli oni problem z przerywaniem akcji Czechów. Z powodu urazu nie zagrał też Bartosz Bereszyński. W jego miejsce pojawił się Michał Karbownik. Ten piłkarz nie przekonał swoim występem. Natomiast selekcjoner zaskoczył ustawieniem Sebastiana Szymańskiego na pozycji skrzydłowego. To zawodnik, który długi czas występuje w środku pola. Takie ruchy marnują potencjał tego piłkarza. W środku pola wystąpił Karol Linetty. W piłce klubowej radzi on sobie dobrze, ale zupełnie inaczej jest w reprezentacji. Powinniśmy więc skończyć z powoływaniem tego pomocnika – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

– W temacie kontuzji trzeba też wspomnieć o jeszcze jednym nazwisku. Matty Cash opuścił murawę z powodu urazu. Zastąpił go Robert Gumny, ale nie jest to ten kaliber zawodnika. Jest problem, jeżeli chodzi o grę defensywną. Trener Santos będzie miał najwięcej pracy przy poprawie jakości gry tej formacji – dodał.

https://twitter.com/LaczyNasPilka/status/1639584159965356033?s=20

Statystyki posiadania piłki (59-41 proc.) czy oddanych strzałów (12-7) w meczu z Czechami są na korzyść Polski. Jak zaznaczył red. Łukasz Brzeziński, „statystyka to dziedzina, która nie zawsze oddaje to, co dzieje się na boisku”.

– Posiadanie piłki wynikało z tego, co działo się na boisku. Dwa szybko stracone gole spowodowały, że Czesi oddali nam piłkę i skupili się na zabezpieczeniu własnego pola karnego. Stamtąd chcieli wyprowadzać kontry. Z kolei większość naszych uderzeń nie była przygotowanych albo były słabej jakości. Reprezentacja Czech dużo żwawiej poruszała się na boisku. Dobrze wykonywali szybkie doskoki do piłki. Tego brakowało mi po stronie reprezentacji Polski – zwrócił uwagę dziennikarz.

W poniedziałek o godz. 20.45 „Biało-Czerwoni” zagrają drugie spotkanie eliminacyjne. Rywalami Polaków będą Albańczycy, dla których będzie to pierwszy mecz kwalifikacji do Euro 2024.

– Warto rozważyć zmiany na pozycji skrzydłowych. W Pradze nieźle zaprezentował się Michał Skóraś, przyzwoicie zagrał Karol Świderski. Powinniśmy poszukać piłkarzy z charakterem. Takich brakowało na boisku – powiedział gość sobotniej audycji.

https://twitter.com/LaczyNasPilka/status/1640050989075136513?s=20

Cała rozmowa z red. Łukaszem Brzezińskim dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj