By Zkoty1953 - Cropped from File:Jan Paweł II portret Z. Kotyłło.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31549308

Koncert wielkopostny ku czci św. Jana Pawła II

W Puławach w Kościele św. Rodziny odbył się koncert wielkopostny ku czci św. Jana Pawła II. Wpisuję się on w liczne inicjatywy, które mają nie tylko upamiętnić Papieża Polaka, ale również obronić jego dobre imię.

To wyjątkowy koncert ku czci największego z Polaków św. Jana Pawła II.

Św. Jan Paweł II ogromną wagę przywiązywał do kultury, nauki, rodziny, do wszystkiego, co wiązało się z podnoszeniem godności człowieka –  powiedział Janusz Wawerski, przewodniczący Rady Powiatu Puławskiego, współorganizator koncertu.

Utwory wielkopostne pod dyrygenturą Moniki Miałko-Remiszewskiej wykonał akademicki chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Towarzyszył mu Zespół Kameralny Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej. Partie solowe wykonał sopran Ewa Wołoszkiewicz.

W wydarzeniu uczestniczył prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

To jest czas wielkiego przygotowania na coś najważniejszego i zastanowienia się nad sobą, a temu służy taki koncert jak ten – podkreślił prof. Przemysław Czarnek.

Koncert wpisuje się w liczne inicjatywy, które w świetle ostatnich, haniebnych ataków wymierzonych w osobę św. Jana Pawła II, stają w obronie jego dobrego imienia.

Św. Jan Paweł II jest i będzie dla nas Polaków autorytetem i mimo tych, którzy twierdzą inaczej, którzy są grabarzami prawdy, jest dla nas przewodnikiem i światłem – mówił Paweł Maj, prezydent Puław.

Dlatego tak ważne jest nasze uczestnictwo w marszach wdzięczności za dar życia i nauczania św. Jana Pawła II, które 2 kwietnia będą organizowane w całej Polsce.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl