Ekstraklasa. Cracovia zremisowała z Piastem Gliwice

Cracovia zremisowała na własnym stadionie z Piastem Gliwice (1:1) w spotkaniu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Punkt gościom w doliczonym czasie gry zagwarantował Patryk Dziczek.

Cracovia w bieżącym sezonie jeszcze nie doznała porażki. Z kolei Piast przegrał inauguracyjne spotkanie z Lechem Poznań (1:2), ale od tego czasu gliwiczanie również nie dali się pokonać. Oba zespoły wyszły na murawę z chęcią kontynuowania dobrej passy. Goście już w 10. minucie mogli objąć prowadzenie. W pole karne z prawej strony dośrodkował Michael Ameyaw. Akcję próbował sfinalizować Ariel Mosór. Jego strzał z kilku metrów został jednak odbity przez Sebastiana Madejskiego. Chwilę później golkiper „pajacykiem” powstrzymał „główkę” rywali. Oba zespoły wymieniały się ciosami, ale to krakowianie byli skuteczniejsi. W 44. minucie Patryk Makuch przedłużył dalekie wybicie spod pola karnego gospodarzy. Futbolówka trafiła pod nogi Benjamina Kallmana. Fin wygrał pojedynek siłowy z Mosórem, a następnie pokonał Frantiska Placha.

Po zmianie stron przez długi czas nie działo się wiele. W 72. minucie Jorge Felix miał okazję na wyrównanie stanu rywalizacji. Przegrał jednak pojedynek sam na sam z Madejskim. Gliwiczanie coraz bardziej się rozkręcali, a ich rywale przenosili coraz większe siły w strefę obronną. W defensywie zaczął pomagać nawet napastnik, co przyniosło efekt, gdyż Kallman wybił uderzenie Patryka Dziczka z linii bramkowej.

Defensywa gospodarzy została złamana dopiero w doliczonym czasie gry. Po wideoweryfikacji arbiter dopatrzył się faulu na Mosórze, za co podyktowany został rzut karny dla Piasta. Do wykonania „jedenastki” podszedł Dziczek, który pewnym strzałem zapewnił swojej drużynie punkt. Co ciekawe, dla pomocnika był to trzeci karny wykorzystany w tym sezonie, a sam Piast jeszcze nie zdobył bramki z gry.