Ekstraklasa. Trzy ciosy po przerwie i pewna wygrana Łęcznej

Górnik Łęczna pokonał na własnym boisku Cracovię 3:0 w spotkaniu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobyli Leandro, Adam Dźwigała i Bartosz Śpiączka.

Pierwsze minuty na stadionie w Łęcznej były wyjątkowo spokojne. Obie ekipy starały się grać rozważnie, bojąc się zaryzykować. Po dwudziestu minutach nareszcie zobaczyliśmy otwarty futbol. Na gole jednak wciąż się nie zanosiło. Zarówno Górnikowi, jak i Cracovii brakowało przede wszystkim precyzji, co ewidentnie widać było w statystykach. W pierwszej połowie żaden z golkiperów nie musiał interweniować. Nie oddano bowiem ani jednego celnego uderzenia na bramkę przeciwnika.

Pięć minut po wznowieniu gry Górnik wyszedł na prowadzenie. Javi Hernandez zacentrował z rzutu rożnego, a Leandro głową skierował futbolówkę do siatki. Duma Lubelszczyzny coraz pewniej czuła się na boisku. Skutkiem tego były kolejne bramki. Najpierw w 77. minucie gola – po błędzie defensywy – strzelił Adam Dźwigała. Chwilę później wynik meczu na 3:0 ustalił Bartosz Śpiączka, wykańczając znakomitą akcję Javi Hernandeza. W końcówce podopieczni Franciszka Smudy mogli wywalczyć jeszcze jedno trafienie, ale po uderzeniu Piotra Grzelczaka piłka odbiła się od poprzeczki.

Dzięki wygranej Duma Lubelszczyzny awansowała na 4. miejsce w grupie spadkowej. Cracovia plasuje się oczko niżej. Oba zespoły zapisały do tej pory na swoim koncie tyle samo punktów – po 21. W następnej kolejce Górnik w Gliwicach zagra z Piastem, natomiast Pasy będą gościć piłkarzy Ruchu Chorzów.