Euro 2020. Anglia zwycięża z Niemcami na Wembley

Reprezentacja Anglii w 1/8 finału mistrzostw Europy pokonała na Wembley Niemcy 2:0. Bramki dla „Synów Albionu” zdobyli Raheem Sterling oraz Harry Kane.

Początek spotkania należał do podopiecznych Garetha Southgate’a. W 16. minucie Declan Rice podał do Raheema Sterlinga. Skrzydłowy zszedł do środka, minął rywala i przymierzył z około 25 metrów. Manuel Neuer zdążył dobrze się ustawić, dzięki czemu sparował strzał na bok. Później w dobrej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Harry Maguire. Zawodnik Manchesteru United przeniósł jednak futbolówkę obok słupka.

Niemcy odpowiedzieli bardzo dobrą akcją. Kai Havertz zagrał prostopadłą piłkę do Timo Wernera. Napastnik znalazł się sam na sam z Jordanem Pickfordem, ale to golkiper rywali wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli podopieczni Joachima Loewa. Robin Gosens dośrodkował w pole karne. Centra minęła obrońców i trafiła do stojącego na skraju „szesnastki” Kaia Kavertza. Zawodnik Chelsea uderzył wolejem, ale świetnym refleksem wykazał się angielski bramkarz.

W 75. minucie Anglicy inteligentnie przenieśli futbolówkę ze środka pola na lewą stronę. Stamtąd płasko w pole karne zagrał Luke Shaw. Podanie minęło interweniującego defensora reprezentacji Niemiec i trafiło prosto do wbiegającego Raheema Sterlinga. Skrzydłowemu nie pozostało nic innego, jak otworzyć wynik spotkania.

Podopieczni Joachima Loewa próbowali odpowiedzieć kilka minut później. Kai Havertz zagrał do Thomasa Muellera. Ten znalazł się sam na sam z golkiperem rywali. Oddał strzał. Piłka minęła Jordana Pickforda, ale przeleciała również obok słupka. Dla reprezentantów Niemiec była to najlepsza okazja do wyrównania.

Wynik spotkania w 86. minucie ustalił Harry Kane. Tym razem w pole karne Niemców dośrodkował Jack Grealish. Napastnik z kilku metrów dopiął formalności i zapewnił „Synom Albionu” awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

Reprezentacja Anglii w 1/4 finału mistrzostw Europy zmierzy się teraz ze zwycięzcą meczu Szwecja – Ukraina. Spotkanie ćwierćfinałowe zostanie rozegrane 3 lipca o godz. 21.00 na Stadio Olimpico w Rzymie.