Ekstraklasa. Podział punktów w Niecieczy

Piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza zremisowali przed własną publicznością z Arką Gdynia 1:1 w meczu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy. Oba gole padły w pierwszej części spotkania. Na trafienie Romana Gergela odpowiedział Mateusz Szwoch skutecznym strzałem z rzutu karnego.

Mecz z wysokiego „C” rozpoczęli gospodarze, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Wówczas, po niespełna stu osiemdziesięciu sekundach gry, płaskie podanie od Łukasza Piątka na gola uderzeniem z kilkunastu metrów zamienił Roman Gergel.

Po ciekawym początku w dalszej fazie oba zespoły skupiły się przede wszystkim na walce w środkowej strefie boiska, stąd brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. Ciekawie zrobiło się dopiero w 38. minucie, kiedy sędzia wskazał na „wapno” po zagraniu piłki ręką we własnym polu karnym przez Artema Putiwcewa. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Mateusz Szwoch.

W drugiej połowie ton wydarzeniom nadawali głównie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego. Z przewagi zespołu gości nic jednak konkretnego nie wynikało. Skoncentrowana przez większość czasu na defensywie Termalica szukała szansy na zadanie decydującego ciosu w kontrach, ale i jej brakowało piłkarskich argumentów.

W doliczonym czasie gry precyzji i nieco szczęścia zabrakło Patrikowi Misakowi, z którego strzałem poradził sobie Pavels Steinbors. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. Podział punktów pozwolił ekipie Macieja Bartoszka odzyskać czternaste miejsce w ligowej tabeli. Arka natomiast zanotowała piąty ligowy mecz z rzędu bez porażki. Zespół z Trójmiasta pozostał na jedenastej pozycji.