Ekstraklasa. Wysoka wygrana Legii Warszawa

Warszawska Legia odniosła dziś drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. W bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu pokonała w Zabrzu Górnika 3:0. Komplet punktów wywalczony na wyjeździe umocnił stołeczny zespół na prowadzeniu w ligowej tabeli.

W tym pojedynku naprzeciw siebie stanęły zespoły zajmujące miejsca w czołowej trójce rozgrywek. Z tego też powodu to starcie miało duże znaczenie dla obu drużyn, które walczą o udział w europejskich pucharach i mistrzostwo Polski.
Początek meczu należał do warszawian. Najpierw strzałem głową bramkarza Górnika chciał pokonać Vrdoljak, ale bez powodzenia. Potem niecelnie z rzutu wolnego uderzył Brzyski. Swoją sytuację miał również nowy napastnik Legii Orlando Sá, ale również nie trafił bramkę.

Drużyna Henninga Berga objęła prowadzenie tuż przed przerwą. W 42. minucie w zamieszaniu po rzucie wolnym bitym przez Brzyskiego piłka trafiła pod nogi Astiza, który wepchnął ją do siatki zabrzan. Legioniści dominowali w pierwszej części meczu i zasłużenie prowadzili po 45 minutach gry 1:0.

Druga połowa spotkania to cały czas przewaga gości. W 63. minucie Górnik zmuszony był zmienić bramkarza. W polu karnym gospodarzy zderzyli się bramkarz Steinbors oraz obrońca Łukasiewicz. Ten pierwszy opuścił plac gry, a w jego miejsce pojawił się Kasprzik. Już chwilę później jego umiejętności sprawdził uderzeniem z rzutu wolnego aktywny w tym spotkaniu Brzyski. Górnik miał swoją okazję do zdobycia gola, ale Madej nie wykorzystał dogodnej sytuacji.
Legia nie poprzestawała atakować i w 78. minucie po znakomitym podaniu Raphaela Augusto bramkę na 2:0 dla przyjezdnych strzelił Radović. Ten sam piłkarz pięć minut później podwyższył prowadzenie swojej drużyny.
Warszawski zespół po tym zwycięstwie umocnił się na pozycji lidera ligowej tabeli. Zespół Henninga Berga ma na koncie 49 punktów. Górnik Zabrze jest trzeci z dorobkiem 38 punktów.

Górnik Zabrze- Legia Warszawa 0:3 (0:1)
Bramki: Inaki Astiz (42), Miroslav Radovic (78, 83).

Składy:
Górnik: Pavels Steinbors (66. Grzegorz Kasprzik) – Maciej Mańka (55. Maciej Małkowski), Boris Pandza, Antoni Łukasiewicz, Rafał Kosznik – Prejuce Nakoulma, Radosław Sobolewski, Robert Jeż, Szymon Drewniak, Łukasz Madej – Mateusz Zachara (58. Wojciech Łuczak).
Legia: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Inaki Astiz, Dossa Junior, Tomasz Brzyski – Guilherme, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic (90. Helio Pinto), Tomasz Jodłowiec, Henrik Ojamaa (90+1. Michał Efir) – Orlando Sa (74. Raphael Augusto).