TSS. Polski Cukier zatrzymany w Starogardzie

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń przegrali w 3. kolejce Tauron Basket Ligi wyjazdowe spotkanie z Polpharmą 73:84. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził duet Tony Meier – Rodney Blackmon.

Beniaminek z Torunia kapitalnie rozpoczął rywalizację w Tauron Basket Lidze mężczyzn. Na otwarcie sezonu pokonał wyżej notowany Anwil, by w drugiej kolejce rozprawić się z radomską Rosą. Po pierwszej połowie zanosiło się na kolejne, łatwe zwycięstwo Polskiego Cukru. Dzięki dobrej grze Marcina Nowakowskiego i nieskuteczności Polpharmy, przyjezdni do szatni schodzili prowadząc 42:33.

Po przerwie rozstrzelali się miejscowi, wśród których rewelacyjne zawody rozgrywali Tony Meier i Rodney Blachmon, a w tyle nie zostawał również Evan Ravenel. Choć przed decydującą częścią meczu torunianie tracili zaledwie punkt do rywala, nie zdołali już wrócić na właściwie tory. Ostatecznie pojedynek zakończył się porażką beniaminka 73:84.

Polpharma Starogard Gdański – Polski Cukier Toruń 84:73 (21:19, 12:23, 27:17, 24:14)

Polpharma: Blackmon 26, Meier 25, Ravenel 16, Sapp 7, Bochno 5, Sęk 2, Struski 2, Strzelecki 1, Robak 0, Długosz 0.

Polski Cukier: Denison 14, Corbett 13, Nowakowski 13, Zyskowski 8, Jankowski 7, Comagić 6, Jarmakowicz 4, Diggs 4, Sulima 4, Perka 0.