NBA. Polska Noc w NBA dla drużyny Gortata

Koszykarze Washington Wizards pokonali u siebie Brooklyn Nets 119:113. Tym samym odnotowali drugie zwycięstwo z rzędu. Ozdobą wieczoru była siódma edycja Polskiej Nocy w NBA, czyli Polish Heritage Night. W Verizon Center zasiadło wielu polskich kibiców, żołnierzy oraz weteranów wojennych.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze. Głównymi autorami przewagi Czarodziei w pierwszej kwarcie byli świetnie rozdający podania John Wall oraz Marcin Gortat, który – oprócz dobrej obrony – stawiał zasłony kreujące pozycje do rzutu dla reszty drużyny. Dobra skuteczność podopiecznych Scotta Brooksa pozwoliła zbudować solidną przewagę w pierwszej kwarcie (33:18).

W drugiej odsłonie spotkania koszykarze z Waszyngtonu dalej kontrolowali tempo gry i nie pozwalali rywalom na zmniejszenie różnicy punktowej. Przewaga miejscowych na koniec pierwszej połowy jeszcze wzrosła – do 20 oczek (59:39).

Druga połowa okazała się znacznie lepsza dla zespołu z Nowego Jorku. Nets grali nie tyle skutecznie, co zespołowo. Różnica punktów, która dzieliła oba zespoły, zaczęła topnieć. Trzecia kwarta zakończyła się wygraną gości 35:24. W kolejnych minutach podopieczni Kenny’ego Atkinsona kontynuowali odrabianie strat. Do remisu doprowadził Quincy Acy, trafiając do kosza na 9,5 sekundy przed końcową syreną. Decydujący rzut miał wykonać John Wall. Tak też zrobił, jednak – niestety dla Wizards – piłka nie wylądowała w obręczy.

O zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której na właściwie tory ponownie wkroczyli zawodnicy ze stolicy. Głównymi dostarczycielami punktów byli John Wall i Bradley Beal. Wynik ustalił rezerwowy Kelly Oubre Jr.

Marcin Gortat – w trakcie 30 minut spędzonych na parkiecie – zanotował 16 punktów i 13 zbiórek. Dla Polaka to drugie z rzędu double-double.

Washington Wizards zajmują 5. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. W następnym spotkaniu podopieczni Scotta Brooksa podejmą we własnej hali Milwaukee Bucks.

* * *

Washington Wizards – Brooklyn Nets 119:113 pd. (33:18, 26:21, 24:35, 24:33, 12:6)
(Bradley Beal 24, John Wall 23, Kelly Oubre Jr. 17, Marcin Gortat 16 – Rondae Hollis-Jefferson 22, Jarrett Allen 16 DeMarre Carroll 13)