NBA. Najlepsza ekipa sezonu zagra w finale konferencji

Koszykarze Golden State Warriors pokonali Memphis Grizzlies 108:95 i awansowali pierwszy raz od 1976 r.  do finału Konferencji Zachodniej ligi NBA.

Bohaterem spotkania w Memphis był Stephen Curry, który na 13 prób ośmiokrotnie trafił za trzy punkty, w tym raz z odległości blisko 20 metrów. W sumie zdobył 32 pkt i miał 10 asyst – to jego pierwszy double-double w rundzie play-off.

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Wprawdzie Wojownicy wypracowali sobie przewagę w pierwszych dwóch kwartach, ale w końcówce trzeciej rywale zmniejszyli ją z 15 do jednego punktu. Chwilę później celnym rzutem z dystansu popisał się rezerwowy Andre Iguodola, a w ostatniej sekundzie skuteczną próbę trafienia do kosza z własnej połowy podjął Curry, podcinając Grizzlies skrzydła.

Rywalami Warriors (rywalizacja z Grizzlies w play-off zakończyła się wynikiem 4-2) w finale konferencji będą Los Angeles Clippers lub Houston Rockets. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis 3-3.