Koszykówka. Polskie porażki

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra nie sprostali Rosyjskiemu Unicksowi Kazan, przegrywając 64:82. Gospodarze dzięki temu zwycięstwu przechodzą do następnej fazy Eurocup. Stelmet nie ma szans na awans. Zawodniczki CCC Polkowice uległy na wyjeździe ekipie USK Praga 46:63

Koszykarki z Polkowice dobrze zaczęły mecz. Niestety, dobry był tylko początek. Szybko okazało się kto jest lepiej dysponowany dzisiejszego dnia. W całym spotkaniu, Polki zdobyły tylko 46 punktów.
Najwięcej dla „naszych” rzuciła Musina – 15. McCarvill dodała 8 a Snell i Leciejewska dorzuciły po 7 oczek.

***

Gospodarze zaczęli spotkanie z wysokiego C, wybiegając na parkiet skoncentrowani do granic możliwości. Skuteczność w ataku i dobra defensywa koszykarzy z Kazania zamknęła Stelmet w pierwszej ćwiartce na 12 punktach.
W drugiej kwarcie byliśmy świadkami bardziej wyrównanej gry. Zielonogórzanie złapali trochę luzu i otrząsnęli się z przedmeczowej rdzy, postanawiając walczyć. Dobra dyspozycja Craiga Brackinsa oraz penetracje Koszarka i Cesnauskisa, pozwoliły gościom na odrobienie części strat. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:32.
Na drugą część meczu, Stelmet wyszedł skoncentrowany jak należy, niestety Unicks nie pozwolił rozkręcić się Polskiemu zespołowi. Rosjanie kontynuowali to, co zaczęli w pierwszej kwarcie. Utrzymywali przewagę. W ekipie Zielonogórskiej, dobrą zmianę dał Marcin Sroka. Rzucił kilka punktów i dał potrzebną energię z ławki. Po 3 odsłonach Kazań wygrywał 67:50.

Ostatnia kwarta była dopełnieniem formalności przez Rosyjski zespół. Koszykarze Unicksu uprawiali radosną twórczość, czując zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. W drużynie gości zabrakło koszykarza, który był w stanie pociągnąć zespół, na którym trener mógł oprzeć ofensywę. Kilka dobrych akcji Łukasza Koszarka pozwoliło Zielonogórzanom przekroczyć granicę 60 punktów

Najwięcej punktów dla Zielonej Góry rzucił Przemysław Zamojski. Rzucający obrońca uzyskał 14 punktów w tym 4 razy trafiając za 3. Łukasz Koszarek dołożył 9 punktów, natomiast Vladimir Dragicevic dorzucił 13 oczek.

W drużynie gospodarzy największą liczbę punktów uzyskał Vougioukas – 19. Dawni przedstawiciele NBA, czyli Andrew Goudelock i Luke Harangody rzucili odpowiednio 12 i 10 punktów.

Unicks Kazan – Stelmet Zielona Góra – 82:64