NBA. Cavaliers rozbili Wizards, Gortat w cieniu Jamesa

Koszykarze Washington Wizards przegrali wyjazdowy mecz z Cleveland Cavaliers 83:108. Marcin Gortat w ciągu 25 minut spędzonych na parkiecie rzucił 10 punktów i zebrał 9 piłek. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił LeBron James autor 19 oczek, 13 zbiórek oraz 7 asyst.

Premierowa kwarta w wykonaniu naszego rodaka nie należała do udanych – trafił zaledwie jeden rzut i zaliczył 2 straty. The Polish Hammer najlepiej zaprezentował się w trzeciej odsłonie gry, w której zdobył 6 punktów. Gortat do 10 oczek dołożył 9 zbiórek, w tym jedną w ofensywie.

Pomimo małej straty Czarodziei, po pierwszej kwarcie przewaga Cavaliers była wyraźna. Sytuację próbował uratować Bradley Beal (8 oczek), ale gospodarze wciąż powiększali swoje prowadzenie. W drugiej części spotkania James razem z Timofiejem Mozgowem rozbili obronę przyjezdnych, a gospodarze przed przerwą wygrywali 59:42.

Trzecia i czwarta kwarta również należały do podopiecznych Tyronna Lue’a. Zawodnicy z Waszyngtonu szczególnie słabo spisywali się w obronie, gdzie nie potrafili przypilnować rywali na dystansie. Słabo funkcjonowała także rotacja gości. Przyjezdni zanotowali aż 16 strat. Mecz zakończył się ostatecznie wygraną Cavaliers 108:83.

Zwycięstwo gospodarzom zapewnili LeBron James (19 punktów, 13 zbiórek, 7 asyst) oraz Kyrie Irving (21 oczek, 8 asyst). Drużyna z Cleveland, z bilansem 43-17, wciąż jest liderem Konferencji Wschodniej.

Po stronie gości na przyzwoitym poziomie zagrali John Wall (17 punktów, 7 asyst) i Markieff Morris (13 oczek, 5 zbiórek). Czarodzieje plasują się na 10. pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejnym rywalem koszykarzy Randy’ego Wittmana będzie drużyna Indiana Pacers.