Pierwszy krok ku mistrzostwu – Turów lepszy od Stelmetu!

W pierwszym finałowym meczu Tauron Basket Ligi mężczyzn Turów Zgorzelec pokonał przed własną publicznością Stelmet Zieloną Górę 100:88. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził J. P. Prince – zdobywca 30 punktów.

Pierwsza kwarta była niezwykle zacięta. W ekipie Stelmetu dobrze na parkiecie spisywali się Vladimir Dragicević i Christian Eyenga, co pozwoliło gościom na jednopunktowe prowadzenie. Po celnym rzucie Kamila Chanasa aktualni mistrzowie Polski odskoczyli na 35:26. Od tego momentu inicjatywę przejęli koszykarze Turowa. 16 oczek z rzędu i świetna postawa Prince’a pozwoliła im schodzić do szatni prowadząc 54:48. Do przerwy lider gospodarzy zgromadził 22 ze swoich 30 punktów uzyskanych w całym spotkaniu.

W trzeciej i czwartej kwarcie pretendenci do tytułu stopniowo powiększali przewagę. Przed ostatnią odsłoną na tablicy widniał wynik 80:64 dla Zgorzelczan. W niej Stelmet, osłabiony zejściem Łukasza Koszarka (5 fauli) i Christiana Eyengi (przepychanka z Tonym Taylorem), nie zdołał odwrócić losów spotkania. Celnym trójkami popisywał się Przemysław Zamojski, jednak to gospodarze ostatecznie triumfowali 100:88.

Do 30 punktów Prince’a, 17 oczek dorzucił Filip Dylewicz. Reprezentant Polski zanotował dodatkowo 6 asyst i 5 zbiórek. W składzie Zielonogórzan na wyróżnienie zasłużył Vladimir Dragicević, który do 14 oczek dołożył 7 zbiórek.

PGE Turów Zgorzelec – Stelmet Zielona Góra 100:88 (24:25, 30:23, 26:16, 20:24)

Turów: J.P. Prince 30, Damian Kulig 20, Filip Dylewicz 17, Łukasz Wiśniewski 11, Ivan Zigeranović 6, Tony Taylor 5, Nemanja Jaramaz 5, Uros Nikolić 4, Michał Chyliński 2, Mike Taylor 0

Stelmet: Vladimir Dragicević 14, Łukasz Koszarek 12, Christian Eyenga 12, Marcus Ginyard 12, Przemysław Zamojski 10, Kamil Chanas 8, Adam Hrycaniuk 7, Craig Brackins 7, Aaron Cel 2, Mantas Cesnauskis 2, Marcin Sroka 2

Stan rywalizacji: 1:0 dla Turowa