Liga Mistrzów. Real Madryt rozgromił Liverpool; wygrana Napoli z Eintrachtem

Real Madryt odrobił straty i w wielkim stylu pokonał na wyjeździe Liverpool (5:2) w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Z kolei Eintracht Frankfurt przegrał na własnym stadionie z Napoli (0:2). W barwach włoskiej drużyny pełne 90. minut rozegrał Piotr Zieliński.

W sześciu ostatnich spotkaniach między Realem Madryt a Liverpoolem w ramach Champions League hiszpańska drużyna wygrywała pięciokrotnie. Szczególnie bolesne dla „The Reds” są wspomnienia z finałów tych rozgrywek z 2018 i 2022 roku. We wtorek passa ta została przedłużona do sześciu porażek Anglików.

Podopieczni Jurgena Kloppa chcieli zmazać złe wspomnienia i początkowo wydawało się, że robią to skutecznie. Już w 4. minucie Mohamed Salah zagrał z prawej strony w pole karne. Tam Darwid Nunez dopadł do piłki i „piętką” skierował ją do siatki. Po niespełna kwadransie było już 2:0. Thibaut Courtois popełnił błąd w przyjęciu, co natychmiast wykorzystał egipski skrzydłowy Liverpoolu, podwyższając prowadzenie.

Niedługo potem Vinicius Junior wpadł w „szesnastkę” i mocnym uderzeniem zdobył kontaktowego gola. Ofensywne działania „Królewskich” w dużym stopniu były zależne od Brazylijczyka. I to on doprowadził do wyrównania. W 36. minucie nałożył wysoki pressing na rywali. Alisson próbował wyprowadzić akcję, ale trafił w naciskającego go Viniciusa. Futbolówka po odbiciu się od piłkarza znalazła się w bramce.

Po zmianie stron drużyna prowadzona przez Carlo Ancelottiego zdominała rywalizację. W 47. minucie Eder Militao po dośrodkowaniu z rzutu wolnego „głową” zapewnił Realowi prowadzenie. Później Karim Benzema wymienił podania z Rodrygo, po czym oddał uderzenie. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Liverpoolu i wpadła do siatki. Francuski napastnik przypieczętował zwycięstwo w 67. minucie. Luka Modrić przejął futbolówkę i napędził kontratak. Zagrał do Viniciusa Juniora. Ten odegrał do zdobywcy Złotej Piłki, który minął Alissona i ustalił wynik meczu na 5:2.

***

We Frankfurcie gospodarze zaskoczyli piłkarzy Napoli, natychmiastowo rzucając się do ofensywy. Ich akcje zostały skutecznie zablokowane, a po kilku minutach przyjezdni zaczęli przejmować inicjatywę. I to oni stworzyli pierwszą bardzo groźna sytuację. Hirving Lozano trafił jednak w słupek. Chwilę później arbiter podyktował „jedenastkę” za faul na Victorze Osimhenie. Do wykonania rzutu karnego podszedł Khvicha Kvaratskhelia. Intecje Gruzina zostały wyczute przez Kevina Trappa, dzięki czemu Eintracht wciąż utrzymywał bezbramkowy remis. W 40. minucie niemiecki golkiper został zmuszony do kapitulacji. Lozano ruszył prawą stroną i zacentrował do Osimhena. Napastnik z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców.

Po niespełna godzinie gry Randal Kolo Muani niebezpiecznie zaatakował rywala, za co został ukarany czerwoną kartką. Neapolitańczycy wykorzystali grę w przewadze. Kvaratskhelia wykreował atak, po czym „piętką” wyłożył piłkę Giovanniemu Di Lorenzo na linii szesnastego metra. Włoch mierzonym strzałem umieścił futbolówkę tuż przy słupku, zapewniając gościom zwycięstwo. Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie.

Rewanże wtorkowych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów zostaną rozegrane 15 marca.