Ekstraklasa. Górnik dzieli się punktami ze Śląskiem

Cztery gole zobaczyli kibice w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik zremisował ze Śląskiem Wrocław 2:2 w meczu inaugurującym 15. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Podział punktów pozwolił drużynie Marcina Brosza przynajmniej do soboty wydostać się ze strefy spadkowej.

Pierwsze fragmenty spotkania należały do gospodarzy, którzy już w 11. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam z Jakubem Słowikiem zimnej krwi zabrakło Łukaszowi Wolsztyńskiemu.

Niewykorzystana okazja zemściła się na Górniku niedługo później. Michał Chrapek wykorzystał bierność rywali w polu karnym i strzałem w kierunku dalszego słupka bez problemów pokonał Tomasza Loskę.

Podopieczni Marcina Brosza nie zrazili się takim obrotem sprawy i w 26. minucie doprowadzili do remisu. W roli głównej wystąpił Dani Suarez, który nabiegł na dośrodkowanie Daniela Liszki z rzutu rożnego, uprzedził Michała Chrapka i pewnym uderzeniem zmusił do kapitulacji bramkarza Śląska.

Pięć minut przed przerwą miejscowi poszli za ciosem. Kamil Zapolnik popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Jesusa Jimeneza, a ten nie dał żadnych szans bezradnie interweniującemu Jakubowi Słowikowi.

Po zmianie stron nie zanosiło się na to, że goście mogą wyrównać. A jednak w 62. minucie kibiców z Zabrza uciszył Robert Pich. Słowak otrzymał podanie od Damiana Gąski i strzałem tuż zza pola karnego – po długim słupku – ustalił wynik na 2:2.

W końcówce oba zespoły miały szanse, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Precyzji, ale też chłodnej głowy zabrakło między innymi Arkadiuszowi Piechowi, Kamilowi Zapolnikowi oraz Marcinowi Robakowi.

Podział punktów pozwolił Górnikowi – przynajmniej do soboty – wydostać się ze strefy spadkowej. Ekipa Marcina Brosza awansowała na czternaste miejsce w ligowej tabeli. Śląsk pozostał na jedenastej pozycji.