fot. twitter.com/WislaKrakowSA

Ekstraklasa. Wisła Kraków odzyskała licencję

Tego można było się spodziewać. We wtorek Polski Związek Piłki Nożnej odwiesił licencję Wisły Kraków na grę w Lotto Ekstraklasie. Dzięki temu Biała Gwiazda będzie mogła uczestniczyć w ligowych rozgrywkach i dokończyć bieżący sezon.


Na początku stycznia Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zawiesiła licencję Wisły Kraków z powodu niejasnej sytuacji prawno-organizacyjnej klubu. Sprawa dotyczyła wówczas głośnej sprzedaży Białej Gwiazdy zagranicznym inwestorom, a w dalszej kolejności – z powodu niespełnienia przez kupców warunków w umowie – unieważnienia całej transakcji.

Do tego dochodziły olbrzymie problemy finansowe i spore zaległości z wypłatą pensji wobec swoich piłkarzy, którzy nie otrzymywali wynagrodzeń od lipca ubiegłego roku. W efekcie z zespołu definitywnie odeszli: Zoran Arsenić, Jakub Bartkowski, Jesus Imaz, Dawid Kort, Martin Kostal oraz Zdenek Ondrasek. Wszystko to sprowadziło się do naruszenia zasad podręcznika licencyjnego PZPN.

W ostatnim czasie sytuacja w Krakowie uległa jednak poprawie. Głównie dzięki pomocy Jakuba Błaszczykowskiego, Jarosława Królewskiego oraz Tomasza Jażdżyńskiego (wspólnie przekazali klubowi z własnej „kieszeni” na początkowe wydostanie się z tarapatów prawie cztery miliony złotych), udało się Białej Gwieździe – w pewnym stopniu – wyjść na prostą.

Finansowe gwarancje przekonały PZPN do odwieszenia licencji trzynastokrotnym mistrzom Polski na grę w Lotto Ekstraklasie. Teraz Wisła ma czas na poszukanie nowego inwestora, który mógłby ją przejąć.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl