NBA. Przełamanie Wizards, 39. double-double Gortata!

Koszykarze Washington Wizards wygrali wyjazdowy mecz z Phoenix Suns 106:99. Marcin Gortat, w starciu ze swoją byłą drużyną, zdobył 11 punktów, zebrał 11 piłek i zablokował 2 rzuty rywali. Zwycięstwo Czarodziejom zapewnił Markieff Morris autor 21 oczek.

Indywidualnymi przeciwnikami łodzianina byli dziś Tyson Chandler oraz Alex Len. Center w ciągu 30 minut spędzonych na parkiecie zdołał zaliczyć 11 zbiórek i 2 bloki. Gortat, pomimo problemów ze skutecznością, uzyskał dwucyfrową liczbę punktów, co dało mu 39. double-double w bieżącym sezonie NBA. W kolejnym spotkaniu nasz rodak będzie musiał wspiąć się na wyżyny własnych umiejętności, ponieważ stanie naprzeciwko DeAndre Jordanowi.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po „layupie” Devina Bookera wyszli na sześciopunktowe prowadzenie (17:11). Pod koniec pierwszej części gry John Wall rozegrał kilka znakomitych akcji i zmniejszył przewagę Suns do 1 oczka (26:25). Druga kwarta wyglądała identycznie, jak premierowa odsłona spotkania. Miejscowi utrzymywali skromne prowadzenie, a tuż przed przerwą Gortat i Markieff Morris doprowadzili do mniejszej straty Czarodziei (52:50).

W trzeciej kwarcie obie drużyny wymieniały się prowadzeniem. Po stronie Wizards dobrze prezentowali Otto Porter, Bradley Beal oraz Morris, a w obozie gospodarzy grą kierowali Mirza Teletović i Chandler. Pod koniec ostatniej odsłony, Wall wspólnie z Ramonem Sessionsem wypracowali swojej ekipie dziesięciopunkową przewagę (100:90). Podopieczni Randy’ego Wittmana w ostatnich sekundach spotkania byli bezbłędni na linii rzutów osobistych i ostatecznie zwyciężyli 106:99.

Wśród gospodarzy wyróżnili się Mirza Teletović (24 oczka) oraz P.J. Tucker (18 punktów). Phoenix Suns plasują się na 14. pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej i pewne jest, że nie wezmą udziału w play-offach.

W zespole gości najlepiej zagrali Markieff Morris (21 oczek, 9 zbiórek) oraz John Wall (22 punkty, 10 asyst). Washington Wizards z bilansem 37-39 zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej i wciąż mają szanse na awans do pierwszej ósemki.