Ekstraklasa. Arka rozbita w Gdyni przez Piasta

Do sporego kalibru niespodzianki doszło w Gdyni. Tamtejsza Arka została rozbita przez Piasta Gliwice, przegrywając aż 1:5. Dwa gole dla gości zdobył Sasa Zivec, a po jednym trafieniu dołożyli Tom Hateley, Martin Konczkowski oraz Michal Papadopulos. Miejscowych stać było tylko na bramkę autorstwa Macieja Jankowskiego.

Kanonadę na Arce przyjezdni rozpoczęli w 24. minucie gry, gdy kapitalnym strzałem zza pola karnego w samo „okienko” bramki strzeżonej przez Pavelsa Steinborsa popisał się Sasa Zivec.

Chwilę później podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego mogli doprowadzić do remisu, ale rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Szwoch, z którym w znakomitym stylu poradził sobie Jakub Szmatuła.

Tuż po przerwie Piast zadał dwa szybkie ciosy. Najpierw na listę strzelców – pewnie egzekwując „jedenastkę” – wpisał się Tom Hateley. W 49. minucie sposób na golkipera rywali ponownie znalazł natomiast Sasa Zivec. Pomocnik gości uderzeniem z kilku metrów wprawił w euforię kibiców z Gliwic.

Nadzieje gospodarzy na wywalczenie choćby jednego punktu odżyły w 59. minucie, kiedy w podbramkowym zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej poradził sobie Maciej Jankowski, pakując piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Niedługo potem – w wyniku brutalnego faulu na Aleksandarze Sedlarze – czerwoną kartkę zobaczył jednak Marcus Vinicius i losy meczu w tym momencie zostały w zasadzie przesądzone.

Grająca w osłabieniu ekipa z Trójmiasta w końcówce spotkania została dobita przez przeciwników, a konkretnie przez Martina Konczkowskiego oraz Michala Papadopulosa. Pierwszy z nich skorzystał na podaniu od… Pavelsa Steinborsa, drugi zaś mocnym strzałem pod poprzeczkę dobił bezradnych gdynian.

Ostatecznie Piast wygrał aż 5:1, dzięki czemu awansował na trzynaste miejsce w tabeli i powiększył przewagę do pięciu punktów nad piętnastą Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Arka z kolei, mimo czwartej ligowej porażki z rzędu, może być niemal pewna pozostania w ekstraklasie.