Piłka nożna. Wielki powrót stał się faktem – Zinedine Zidane ponownie trenerem Realu Madryt!

Zgodnie z przewidywaniami hiszpańskich mediów nowym-starym trenerem Realu Madryt został Zinedine Zidane. Francuz zastąpił na tym stanowisku Argentyńczyka Santiago Solariego.


Zaledwie 284 dni trwał rozbrat Zinedine’a Zidane’a z Realem. Francuz ze swoim nowym-starym klubem związał się kontraktem ważnym do 30 czerwca 2022 roku. Na ławce trenerskiej zastąpił Santiago Solariego, który poprowadził ekipę ze stolicy Hiszpanii łącznie w zaledwie trzydziestu dwóch spotkaniach.

– Zarząd Realu Madryt, który zebrał się w poniedziałek 11 marca, zdecydował się rozwiązać kontrakt, jaki łączył Santiago Solariego z klubem jako trenera pierwszej ekipy. Jednocześnie Real Madryt zaoferował mu pozostanie w klubie na innym stanowisku. Real Madryt dziękuje za pracę wykonaną przez Santiago Solariego oraz za jego zaangażowanie i lojalność, jakie zawsze pokazywał w miejscu, które jest jego domem. Zarząd zdecydował także o powołaniu Zinedine’a Zidane’a na stanowisko nowego trenera Realu Madryt z jego natychmiastowym przyjściem do zespołu na pozostałą część tego sezonu oraz na kolejne trzy lata, do 30 czerwca 2022 roku  brzmi komunikat hiszpańskiego klubu.

Przypomnijmy, że Zinedine Zidane pracował w roli trenera Królewskich w latach 2016-2018. W tym czasie trzykrotnie sięgnął z Realem po Ligę Mistrzów, wywalczył tytuł mistrzowski oraz Superpuchar Hiszpanii, ponadto dwa razy zdobył Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwo Świata.

Królewscy notują najgorszy sezon od lat. Klub z Estadio Santiago Bernabeu już na etapie 1/8 finału pożegnał się z Ligą Mistrzów po dotkliwej porażce u siebie z Ajaxem Amsterdam (1:4). Poza tym, odpadł również z Pucharu Króla (gorszy w dwumeczu od FC Barcelona), a w lidze zajmuje dopiero trzecie miejsce z aż dwunastopunktową stratą do liderującej Blaugrany.

Sport.RIRM

drukuj