fot. twitter.com/CelticFC

Transfery. Patryk Klimala nowym piłkarzem Celtiku Glasgow, rekordowy zarobek Jagiellonii Białystok

Patryk Klimala podpisał kontrakt z Celtikiem Glasgow. Rekordowe 4 miliony euro zarobiła na nim Jagiellonia Białystok.


To z pewnością jedna z najciekawszych transakcji z Ekstraklasy podczas tegorocznego zimowego okienka transferowego. Patryk Klimala, który jesienią należał do wyróżniających się piłkarzy w naszej lidze, został nowym zawodnikiem Celtiku Glasgow. Z aktualnym mistrzem Szkocji związał się umową ważną do czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

– Ostatnie 24 godziny były dla mnie bardzo intensywne. Czekałem na decyzję, aż transfer zostanie sfinalizowany, by w końcu tu przylecieć i wszystkich poznać. Miałem już szansę zobaczyć stadion i poczuć atmosferę. To było coś niesamowitego. Nie mogę się doczekać, aż będę mógł zagrać przed fanami przyznał 21-letni napastnik.

„The Bhoys” skorzystali z klauzuli wykupu, która była zapisana w kontrakcie młodego snajpera z Jagiellonią. Wynosiła ona 4 miliony euro. Tym samym klub z Białegostoku dokonał rekordowej sprzedaży. Wcześniej zespół z Podlasia zarobił 2.5 mln euro na transferze Bartłomieja Drągowskiego do Fiorentiny.

Patryk Klimala został ósmym Polakiem w historii, który będzie przywdziewał barwy Celtiku. Wcześniej byli to: Konrad Kapler, Dariusz Wdowczyk, Artur Boruc, Maciej Żurawski, Dariusz Dziekanowski, Łukasz Załuska oraz Paweł Brożek.

Sport.RIRM

drukuj