fot. https://twitter.com/GrzegKrychowiak

Transfery. Grzegorz Krychowiak przechodzi do FK Krasnodar

Grzegorz Krychowiak zmienia barwy klubowe. 82-krotny reprezentant Polski przechodzi z Lokomotivu Moskwa do FK Krasnodar. Kwota transferu wyniosła 2,5 mln euro.


Pomocnik w zespole Lokomotivu Moskwa występował od sezonu 2018/2019 – początkowo na zasadzie wypożyczenia z Paris Saint-Germain. Szczególnie dwa ostatnie sezony były dla 31-latka bardzo udane pod względem statystycznym. W rozgrywkach 2019/2020 oraz 2021/2021 strzelił w lidze po 9 goli. Wraz z zespołem ze stolicy Rosji dwukrotnie zdobył krajowy puchar; dołożył do tego również triumf w superpucharze.

Krychowiak w reprezentacji Polski rozegrał do tej pory 82 spotkania, zdobywając w nich 4 gole. Wraz z kadrą narodową brał udział w dwóch turniejach finałowych Mistrzostw Europy oraz w mistrzostwach świata w Rosji. Na Euro 2020 wystąpił w spotkaniach ze Słowacją oraz Szwecją.

FK Krasnodar w swojej historii trzykrotnie wywalczył miejsce na podium ligi rosyjskiej – za każdym razem było to trzecie miejsce. Byki w sezonie 2020/2021 zadebiutowały w Lidze Mistrzów. W grupie E zajęły trzecią pozycję z dorobkiem 5 punktów, za Chelsea Londyn oraz Sevillą, a przed Stade Rennes.

Polski pomocnik podpisał z nowym klubem trzyletnią umowę. Będzie występował z numerem 3. Krasnodar zapłacił za 31-latka 2,5 mln euro.

Sport.RIRM

drukuj